CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Algarve – gdzie obcokrajowcy kupują nieruchomości

Algarve jest regionem gdzie najwięcej cudzoziemców kupuje nieruchomości w Portugalii.

Nie tylko ze względu na fantastyczny, śródziemnomorski klimat, jest to także jedna z najważniejszych destynacji dla fanów golfa w Europie, na wybrzeżu Algarve o długości ok 120 kilometrów znajduje się wiele pól golfowych.

Algarve ma wszystko czego szukają turyści: najlepsze restauracje,  5 gwiazdkowe resorty, piękne plaże, tradycyjne miasteczka na wybrzeżu, ale także urocze małe miasteczka położone w interiorze.  Region przyciąga mniej turystów niż Costa del Sol w Hiszpanii, w wyniku czego jest znacznie mniej rozwinięte, co jest wielkim plusem dla wielu kupujących nieruchomość w tym pięknym miejscu.

Region dzieli się naturalnie na Wschodnie Algarve, Centralne Algarve, Zachodnie Algarve, ceny nieruchomości zmieniają się wraz ze zmieniającym się krajobrazem.

Wschodnie Algarve

Jest to część między Faro a granicą z Hiszpanią, jest najmniej rozwiniętą częścią wybrzeża. Jego charakterystycznymi cechami to piaszczyste plaże, laguny Rio Famosa Natural Park, a najważniejszymi miastem jest Tavira, dawne wioska rybacka, która zamieniła się w kosmopolityczne miasto na brzegu rzeki.

Ceny nieruchomości w Tavira zaczynają się od około 100.000,00 euro za małe studio  i około 200.000,00 euro za dom. Inne ciekawe miejscowości to  Vila Real de San Antonio (ładna marina),  Castro Marim dla tych osób, które chcą ulokować się blisko hiszpańskiej granicy. Można tu kupić willę przy polu golfowym za około 500.000,00 euro.

Środkowe  Algarve

Ta część wybrzeża w okolicach Vilamoura jest bardzo popularna wśród kupujących, jest też najbardziej rozwinięta i oferuje wiele możliwości.

Vilamoura – to popularny resort z dużą mariną i polem golfowym w którego centrum znajdują się luksusowe hotele, kluby, casino.

Jest położony blisko lotniska i można kupić tam nowoczesna willa w Villamoura z widokiem na pole golfowe za około 600.000,00 euro.

Bliska Albufeira znajduje się w odległości około 30 minut od lotniska w Faro, posiada stare miasto z uroczymi uliczkami, pełne restauracji, barów, kawiarni i butików, marinę oraz piaszczyste plaże. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie, zarówno latem jak i zimą. Ceny nieruchomości zaczynają się od 120.000,00 euro za apartament z jedną sypialnię  do 500.000,00 za apartament z 3 sypialniami z widokiem na Ocean Atlantycki.

Loule to najpopularniejsze miasto położone w interiorze, około 20 kilometrów od wybrzeża. Tu ceny kształtują się następująco: apartament z 2 sypialniami kosztuje około 150.000,00 euro, mały dom w zabudowie szeregowej około 200.000,00 euro.

W tej części wybrzeża znajdują się także 2 popularne resorty:  Quinta do Lago i Vale do Lobo. Ceny w Quinta do Lago zaczynają się od około 165.000,00 euro za apartament i 500.000,00 euro za willę ( nawet do 14 milionów). W Vale do Lobo też są dostępne nowoczesne wille w cenach od 5 do 12 milionów. Ale ceny nieruchomości zaczynają się od około 250.000,00 za apartament.

Zachodnie Algarve

Generalnie jest odrobinę mniej rozwinięte niż Środkowa część wybrzeża. Najważniejszym miastem jest Lagos, całoroczny spot surfingowy, z dużą ilością restauracji, świetną plażą miejską i dużą ilością obcokrajowców zamieszkujących je przez cały rok.

Ceny zaczynają się od około 100.000,00 euro za apartament z jedną sypialnią, lub 250.000,00 euro za mały dom. Blisko znajduje się Praia da Luz – popularne miejsce wypoczynku całych rodzin, gdzie ceny są podobne.

Grzegorz Wojciechowski

Dodano: 19 sierpnia, 2018

Tagi: Agencja nieruchomości Portugalia, Algarve, nieruchomości Algarve Portugalia, nieruchomości Lagos, nieruchomości Portugalia, willa Algarve, Zakup nieruchomości Portugalia