CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Altea na jesień i zimę

Co robić w Altea

Kiedy w Polsce panuje jesień i zima warto  wybrać się na słoneczne wybrzeże Costa Blanca aby choć na chwilę zapomnieć o szarych i ponurych dniach w Polsce.

Oferta turystyczna w Altea na Costa Blanca jest bardzo szeroka. Oprócz słońca i pięknych plaż- które będziemy omawiać w innym wpisie, chcielibyśmy przedstawić ofertę artystyczną i kulturalną jaką oferuję przepiękne miasteczko Altea na Costa Blanca – schronienie wielu malarzy , pisarzy i poetów.

W Altea cały czuć atmosferę artystycznej bohemy, jest pełna sklepów, galerii sztuki, wystaw i muzeów.

Latem na Plaza de la Iglesia jest czynna wystawa lokalnego rękodzieła, wokół tego centralnego placu gromadzi się wiele innych wydarzeń, wycieczki z przewodnikiem po mieście, koncerty i wystawy.

Spacer po wąskich uliczkach starego miasta w Altea jest wyjątkowym doświadczeniem podczas którego warto zobaczyć szereg atrakcji:

•El Fornet: Stare Miasto Altea, okolice Plaza de la Iglesia, samo serce miasta, pełne uroczych uliczek, w których nadal czuć ducha małej wioski rybackiej którą była Altea.

•Barrio de Bellaguarda: malownicza dzielnica blisko Starego Miasta, labirynt wąskich uliczek i domów pomalowanych na biało. Wyróżnia się la Torre de Ballaaguard, stara wieża , która była częścią miejskich murów.

•Paseo Marítimo de Altea:  Deptak wzdłuż brzegu, który ciągnie się od El Albir aż do rzeki Algar, przy deptaku dużo barów, restauracji i tarasów na których spędzają czas zagraniczni turyści.

 

Wodne atrakcje w Altea

Jeśli jest coś określa Altea to na pewno piękno jej wybrzeża i jej zatoki.  Altea posiada doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Wspaniałe Mariny  w Altea pełne są luksusowych jachtów i łodzi.

Do dyspozycji żeglarzy zostały zbudowane 3 Mariny.

•Puerto deportivo Luis Campomanes: na północy Altea, blisko Mascarat, pełen restauracji i barów. Wspaniale zaprojektowany port, ze szczególnym naciskiem na flyboard i skutery wodne.

•Club Náutico Altea: blisko Starego Miasta w Altea, oferuje wynajem łodzi, kursy żeglarstwa, cumowanie łodzi.

•Puerto de Portosenso: w la  Partida La Galera,  port w pełnej harmonii z morzem, miłośnicy morskich atrakcji znajdą dla siebie wszystko co tylko mogą sobie wymarzyć.

Turyści mogą wybierać wiele aktywności : kajakarstwo, SUP, windsurfing, nurkowanie, skutery wodne.

 

Gastronomia Altea

Altea jest znana z wielu miejsc gdzie można zasmakować wyjątkowej kuchni śródziemnomorskiej. Potrawy z ryżu, ryby, paelle, kuchnia w której odbija się wielokulturowość, której doświadczyło miasto na przestrzeni wieków.  Oto krótka lista rekomendowanych przez CALACOSTA HOME IN SPAIN typowych dań:

•Suquet de peix: Proste dania z ryby z ziemniakami i pomidarami.

•Cargols amb ceba: Ślimaki w sosie cebulowym.

•Arròs al forn: Ryż z warzywami, mięsem i pomidorami przygotowywany w piecu.

•Putxero amb pilotes: Rosół z Walencji

•Empedrat: Sałatka z dorszem i warzywami.

 

Odwiedzając Altea można wykorzystać czas na poznanie okolic miasta. Warte zobaczenia są na pewno : El Mascarat, Park Naturalny de Sierra Gelada, rzeka Algar  czy Sierra de Bernia. Wspaniałe skarby śródziemnomorskiej natury warte zobaczenia.

Wycieczki po Costa Blanca

Ponadto dzięki doskonałej sieci komunikacji łatwo można dostać się do znanych sąsiednich miejscowości: Benidorm, Calpe, Denia, Javea o Alicante.

Przemieszczanie się jest bardzo proste, mamy do wyboru : samochód, autobus lub pociąg. Warto wybrać się na zwiedzanie Alicante i poznanie Zamku Świętej Barbary lub do Benidorm aby poznać uroki tego Nowego Jorku Morza Śródziemnego.

Podróżując z dziećmi nie można ominąć wizyty w Parku tematycznym Terra Mitica. W odległości 20 km od Altea znajdziesz park pełen atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

 

 

 

Dodano: 23 października, 2017

Tagi: Altea apartamenty, atrakcje turystyczne Altea, co robić na Costa Blanca, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Altea, Nieruchomości Costa Blanca, nieruchomości sprzedaż Altea, nieruchomości w Hiszpanii, Zima na Costa Blanca