CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Boom na rynku nieruchomości w Portugalii

Turystyka i inwestycje zagraniczne

W obecnym cyklu wejście zagranicznych inwestorów odegrało kluczową rolę w rewitalizacji portugalskiego rynku nieruchomości. Głównie ze względu na dwa czynniki: turystyka, co przyczyniło się do zwiększenia aktywności w sektorze mieszkaniowym ( zarówno rewitalizacja jak i realizacja nowych inwestycji), aby pobudzić tę część gospodarki i przyciągnąć inwestycje zagraniczne wprowadzono bardzo atrakcyjne ulgi podatkowe i nowe rozwiązania w przyznawaniu zezwoleń na pobyt – Golden Visa.

Według Stowarzyszenia Deweloperów i Agentów Nieruchomości w 2017 roku, prawie 25% wszystkich sprzedanych  nieruchomości trafiło w ręce nabywców zagranicznych. Najczęściej obywateli Francji, Anglii, Irlandii, którzy upodobali sobie Portugalię z wielu powodów.

Golden Visa

Zgodnie z prognozami agencji ratingowej Standard & Poor’s, średnia cena mieszkań w Portugalii wzrośnie w tym roku o 9,5% w znacznej części pod wpływem popytu zagranicznego. Agencja ratingowa raport stwierdza, że ​​jednym z filarów tego boomu na rynku nieruchomości są różne inicjatywy, które promują nabywanie nieruchomości w Portugalii wśród obcokrajowców.

Popyt rośnie szybko, a podaż zaczyna się dopiero rozwijać po kilka latach przestoju, co powoduje pewne deficyty w podaży mieszkań: „Silny popyt krajowy i zagraniczny oraz niedobór podaży będą sprzyjać wzrostowi cen domów w Portugalii „, mówi agencja.

W ciągu ostatniego dziesięciolecia spadek liczby nowo budowanych domów spowodował powstanie luki między podażą a popytem, ​​która wpływa na wzrost cen w sektorze. Według danych CaixaBank Research, w latach 2009-2014 liczba gotowych domów nieznacznie przekroczyła średnio 24 000 rocznie, w porównaniu do 60 000, które zostały ukończone w 2008 roku.

Ponadto rozwiązania, takie jak Golden Visa, którą rząd wprowadził aby przyciągnąć inwestycje zagraniczne, przyczyniają się do zwiększenia popytu. Wielu dobrze sytuowanych mieszkańców krajów  spoza Unii Europejskiej wybiera Portugalię,  korzystając z  „Golden Visa”, która pozwala cudzoziemcom żyć legalnie w Portugalii w zamian za zakup nieruchomości o wartości 500 000 euro lub więcej.

Emeryci wybierają Portugalię

Ponadto, Portugalia oferuje niespotykane warunki dla zagranicznych emerytów. Ci emeryci, którym przyznano status rezydentów, będą zwolnieni z obowiązku płacenia podatku dochodowego w Portugalii przez okres 10 lat. Nie będą również musieli płacić podatków od majątku w tym okresie. To rozwiązanie, które od lat pozostaje niezauważone, zaczyna wzbudzać kontrowersje w krajach skandynawskich, gdzie emeryci z wyższymi dochodami wyjeżdżają na południe Europy, by przeżyć złotą emeryturę, tworząc bogactwo poza granicami swojego kraju pochodzenia

Podczas gdy ceny mieszkań wzrosły średnio o 12,2% w Portugalii, w Lizbonie i Oporto wzrost znacznie przekroczył średnią – osiągając 20% i 23 odpowiednio. Widać na tym przykładzie, że na rynku nieruchomości w Portugalii są szczególnie gorące regiony.

Dodano: 9 października, 2018

Tagi: Agencja nieruchomości w Portugalii, Boom nieruchomości Portugalia, inwestycje w nieruchomosci, nieruchomości Algarve, nieruchomości w Lizbonie, nieruchomości w Portugalii, rynek nieruchomości w Portugalii