CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Casa el Bosque. Ramon Esteve.

Prezentujemy kolejny dom zaprojektowany przez jednego z najlepszych hiszpańskich architektów – Ramona Esteve z Walencji.

Jego charakterystyczny styl jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Widzimy go także w tym pięknym domu znajdujących się pod Walencją.

Najważniejszym elementem i cechą charakterystyczną dla Ramona Esteve są kamienne mury, które decydują o stylu tego domu, użyty kamień to mamposteria, materiał często goszczący w domach zaprojektowanych przez Ramona Esteve.

Materiały jakie dominują w willi to kamień, stal corten i drewno, tworzące wraz z kolorystyką ciepły charakter domu.

Celem projektu jest stworzenie szeregu stref zewnętrznych połączonych z wnętrzem domu. Patrząc na rzut kondygnacji widzimy kształt krzyża, która to forma świetnie organizuje przestrzeń budynku.

Wejścia na teren posesji chronią dwa duże mury z kamienia. Zapewniając poczucie intymności i tajemnicy. Wchodząc na teren tej nieruchomości w Hiszpanii z każdym krokiem odkrywamy jej tajemnice.

Dodano: 25 października, 2020

Tagi: architekt hiszpania, architektura hiszpania, nieruchomości Hiszpania, nowe domy w Hiszpanii, ramon esteve