CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Wzrost cen mieszkań w Hiszpanii

Rekordowy wzrost cen mieszkań w Hiszpanii w ostatnim kwartale 2016 roku

Tak jak mówiły prognozy dotyczące rynku nieruchomości w Hiszpanii, ceny mieszkań rosły w 2016 roku.  Indeks Cen Mieszkań Narodowego Instytutu Statystyki w Hiszpanii odnotował wzrost o 4,5% w czwartym kwartale 2016 roku, osiągając najwyższy wzrost pod koniec jednego roku od czasów poprzedzających kryzys z 2008 roku.

Ceny nowych mieszkań zakończyły rok ze wzrostem o 4,3%, to jest o trzy punkty procentowe mniej niż w poprzednim kwartale i aż cztery punkty mniej niż w okresie od kwietnia do czerwca.

Ceny nieruchomości na rynku wtórnym odnotowały wzrost w IV kwartale na poziomie 4,5% utrzymując tym samym umiarkowany wzrost między kwartałami.

Najszybciej ceny rosły w Madrycie (9%), Katalonii (7,4%) i Balearach (5,7%), największe spadki w czwartym kwartale miały miejsce w Kraju Basków (2,3%), La Rioja (1,9%).

Przewiduje się , że ceny nieruchomości położonych w dużych miastach – Madryt i Barcelona będą nadal rosnąć. To samo dotyczy atrakcyjnych nieruchomości położonych w dobrych lokalizacjach na na słonecznym wybrzeżu Hiszpanii.

Jak można zaobserwować na podstawie danych kryzys na rynku hiszpańskich nieruchomości zakończył się. Potwierdzają tą informację deweloperzy rozpoczynając nowe inwestycje mieszkaniowe i dokonując akwizycji nowych gruntów.

Duża podaż pieniądza na rynku powoduje wzrost inwestycji w sektorze nieruchomości mieszkaniowych, na hiszpańskim rynku nieruchomości pojawili się również nowi gracze : fundusze inwestycyjne ze Stanów Zjednoczonych, Europy oraz Inwestorzy z Chin.

Niewątpliwie jest to dobry moment na zakup nieruchomości w Hiszpanii w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo duży popyt na rynku mieszkań do wynajęcia powoduje , że inwestycja w Hiszpańskie nieruchomości jest bardzo atrakcyjna. Liczba turystów odwiedzających Hiszpanię rośnie z roku na rok. Coraz częściej turyści poszukują mieszkania bądź domu do wynajęcia zamiast hotelu.  Dobrze położone mieszkania na Costa Blanca – blisko morza, w nowych budynkach, z basenami i ogrodami w miesiącach wakacyjnych wynajmują się bardzo dobrze i w wysokich cenach.

Dodano: 8 marca, 2017

Tagi: dom na Costa del Sol, dom w Hiszpanii, finansowanie nieruchomości w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, inwestycje w nieruchomosci, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii, Mieszkania Alicante, Mieszkania Costa Blanca, Mieszkania na sprzedaż w Hiszpanii, mieszkania od dewelopera na Costa Blanca, mieszkania w Hiszpanii, Mieszkanie Marbella, mieszkanie w Walencji, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Marbella, nieruchomości Walencja, nowe domy Costa Blanca, nowe nieruchomości w Hiszpanii, Tanie mieszkania Torrevieja, tanie nieruchomości Costa Blanca