CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Co zobaczyć w Barcelonie

Barcelona to piękne hiszpańskie miasto. Z pewnością większości z nas kojarzy się z klubem sportowym FCB na czele z Leo Messim. Warto jednak zwrócić uwagę na inne aspekty tego miejsca – a mianowicie największe atrakcje turystyczne.

Barcelona to miasto o bogatej historii, które założone zostało już w starożytności. Współcześnie miejsce to stanowi jedną z wiodących metropolii światowych – zarówno pod względem gospodarczym,  jak i turystycznym.

Jakie są największe atrakcje turystyczne stolicy Katalonii?

La Sagrada Familia 

La Sagrada Familia to Świątynia Świętej Rodziny, która niejako stanowi symbol Barcelony. Projektantem tej monumentalnej bazyliki jest architekt Antonio Gaudi. Co ciekawe, świątynia jest od ponad 130 lat w budowie. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na rok 2026.

Wnętrz La Sagrada Familia wprawia w zachwyt niemalże każdego zwiedzającego. Odznacza się mnogością różnorodnych detali, grą naturalnego oświetlenia oraz nietypowym kształtami. Wszystko to nadaje budowli niepowtarzalnego charakteru.

Wciąż trwają prace nad wzniesieniem wież kościoła. Najwyższa z nich ma liczyć 172 metry. Aktualnie zwiedzający mają możliwość wjechania windą niemalże na sam szczyt oddanej do użytku konstrukcji. Z góry rozpościera się piękny widok na całą Barcelonę.

Oceanarium L’Aquarium de Barcelona

L’Aquarium de Barcelona jest jednym z najciekawszych oceanariów na całym świecie. Odwiedzający mogą podziwiać najróżniejsze gatunki zwierząt wodnych. Obiekt podzielony jest na kilka sektorów. W każdym z nich odtworzono naturalne warunki środowisk wodnych typowych dla poszczególnych części świata. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla fanów akwarystyki i dzieci.

Wewnątrz oceanarium znajduje się szklany tunel z ruchomym chodnikiem o długości ponad 80 metrów. Wystarczy stanąć na chodniku, by wyruszyć w podróż po dnie oceanu. Atrakcji dostarczają pływające nad głowami rekiny, płaszczki, ryby oraz wiele innych zwierząt wodnych.

L’Aquarium de Barcelona łączy w sobie atrakcję turystyczną z edukacją. Obok możliwości podziwiania piękna oceanu, zwiedzający mają do dyspozycji przeróżne gadżety edukacyjne. Są to między innymi elektroniczne puzzle, łódź podwodna o miniaturowych rozmiarach oraz wiele gier edukacyjno-zręcznościowych.

Casa Mila – La Pereda

Casa Mila, to podobnie jak La Sagrada Familia, projekt architekta Antonio Gaudiego. Ta piękna, wzniosła kamienica ukończona została w 1912 roku. Jej konstrukcja niekoniecznie przypadła do gustu ówczesnym mieszkańcom miasta. Secesyjna budowla szybko zyskała miano Kamieniołomu, czyli La Pereda.

Casa Mila stała się jednak jednym z symboli Barcelony. Chętnie odwiedzana przez turystów. Dla potrzeb turystyki odtworzone zostały secesyjne wnętrza. Wewnątrz znajdują się pokoje z meblami z epoki. Zwiedzający mogą zobaczyć, jak wyglądało życie u progu XIX i XX wieku.

Dodatkową atrakcją turystyczną tego miejsca jest dach, który stanowi swoistego typu podest widokowy. Jego konstrukcja przywodzi na myśl fale morza. Kominy znajdujące się na dachu swymi niebanalnymi formami mają przypominać unoszący się dym. Z Casa Mila rozpościera się widok na stolicę Katalonii.

Font Magica – Magiczna Fontanna

Font Magica, czyli magiczna Fontanna, to atrakcja turystyczna stolicy Katalonii, obok której nie można przejść obojętnie. To połączenie gry światła, wody oraz dźwięku. Dlaczego fontanna jest taka wyjątkowa? Przy znanych utworach muzycznych wykonany zostaje efektywny pokaz. Woda i światło współgrając ze sobą, tworzą, tworzą niezapomniane sekwencje. Wśród dźwięków, które można tu spotkać, są zarówno utwory poważne (Bach, Beethoven), jak i rozrywkowe (ścieżka dźwiękowa z filmów Walta Disneya, przeboje Freddy’ego Mercury’ego). Największe widowisko z Font Magica w roli głównej odbywa się 25 kwietnia podczas Le Merce, czyli święta Barcelony.

La Rambla 

La Rambla to najsłynniejsza ulica Barcelony. Jest to ponad kilometrowy deptak, który zaczyna swój bieg przy Placu Katalońskim, a kończy przy pomniku Krzysztofa Kolumba na nadmorskim nadbrzeżu. Na tej ulicy życie tętni całą dobę. Klimat miejsca tworzą stragany, niewielkie kawiarnie, stoiska z kwiatami, pamiątkami, a także tancerze, muzycy, aktorzy oraz mimowie. Wzdłuż La Rambla znajduje się wiele zabytków, m.in. Palacio de la Virreina, targowisko La Boqueria oraz teatr El Liceu.

Stadion Camp Nou oraz muzeum FC Barcelony

Na koniec coś dla fanów piłki nożnej – stadion Camp Nou oraz muzeum FC Barcelony. Stadion powstał w 1957 roku. Pomimo iż od tego czasu wzniesione zostały nowe obiekty sportowe, Camp Nou nadal posiada miano jednego z najwspanialszych europejskich stadionów piłkarskich. Stanowi nie lada atrakcję turystyczną, zwłaszcza od kiedy klub sportowy FC Barcelona wszedł na wyżyny piłki klubowej. Na jednej z trybun znajduje się hasło „Més que un club”, czyli „więcej niż klub”. FCB to duma Katalonii, a stadion Camp Nou uważany jest za serce tego hiszpańskiego miasta.

Ze stadionem połączone jest muzeum FC Barcelony. Ma ono głównie charakter interaktywny. W pomieszczeniach znajdują się dotykowe ekrany, dzięki którym zwiedzający mogą poznać historię klubu oraz obejrzeć najsłynniejsze bramki. Nie mogło również zabraknąć wystawy poświęconej Leo Messiemu. Jest ona skarbnicą wiedzy na temat tego piłkarza, gwiazdy klubu FC Barcelona.

Dodano: 29 marca, 2018

Tagi: apartamenty Barcelona, Atrakcje Barcelony, Barelona latem, co zwiedzać w Barcelonie, Nieruchomości w Barcelonie, Turystyka w Barcelonie