CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Costa Blanca – jedno z najpopularniejszych miejsc dla polskich łowców nieruchomości

Dlaczego tak lubimy Costa Blanca? Pogoda w tym regionie jest znakomita. Słońce świeci co najmniej 320 dni w roku, mróz nie występuje praktycznie nigdy, a gorące, letnie dni chłodzi przyjemna morska bryza. Praktycznie rzecz ujmując, nigdy nie jest za gorąco ani za zimno.

Dlaczego Costa Blanca?

Costa Blanca to doskonałe miejsce na zakup nieruchomości. Możemy bez obaw kupić wakacyjne mieszkanie, zachowując sobie swój dom w naszym kraju pochodzenia. Jeżeli chcemy wyskoczyć na weekend do słonecznego regionu, wystarczy wsiąść w samolot, by po kilku godzinach znaleźć się na miejscu. 

W promieniu 200 km od Costa Blanca znajduje się wiele miejsc, które przyciągają łowców nieruchomości. Północna część Costa Blanca powyżej Alicante jest bardziej górzysta, stoki porastają tu lasy sosnowe, pośród których znajdują się ścieżki prowadzące wprost do pięknych zatok i plaż zlokalizowanych obok małych miejscowości. 

Na północ od Alicante znajdują się dwa ulubione przez CALACOSTA HOME IN THE SUN miasta – Javéa oraz Denia. Są one zamieszkiwane przez stałych mieszkańców oraz emerytów chcących spędzić jesień swojego życia w ciepłym klimacie. Na Costa Blanca są również ruchliwe hiszpańskie miasta z wciąż żywymi tradycjami. 

Kolejnym popularnym miejscem tego regionu jest Benidorm z wysokimi apartamentowcami mieniącymi się w słońcu. Miasto to jest popularne od lat 60., ponieważ lokalne władze stawiają na wysoką jakość życia mieszkańców. Miasto tętni życiem przez cały rok. Na jego terenie znajduje się najwyższy hiszpański wieżowiec mieszkalny, czyli 47-piętrowa Wieża Intempo. 

Na południe od Alicante region Costa Blanca cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich klientów. Kurorty takie jak Torrevieja i Orihuela Costa nadal są jednymi z chętniej wybieranych m.in. przez polskich inwestorów. Plaże są tak doskonałe, jak można sobie to tylko wyobrazić. Znajdują się tutaj liczne pola golfowe, mariny, parki wodne oraz miejsca rodzinnych rozrywek. 

Jeżeli chcesz spędzić tu swoją emeryturę, możesz usiąść na zewnątrz w słonecznych kawiarniach, które znajdują się przy rynku. Później udać się na pole golfowe, popłynąć kajakiem lub spotkać się ze znajomymi w lokalnym klubie. Albo zorganizować wakacje dla swoich wnuków, które czekają cały rok, by choć na chwilę udać się na słoneczne plaże Costa Blanca. 

 

Dodano: 26 lipca, 2018

Tagi: apartamenty Costa Blanca, dom Costa Blanca, Hiszpania nieruchomości, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, mieszkania od dewelopera na Costa Blanca, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Costa Blanca, tanie nieruchomości Costa Blanca