CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Czy Malaga to nowa Barcelona?

Malaga i jej atrakcje

Przez dekady Malaga była postrzegana przez turystów jako brama wjazdowa dla Costa del Sol. Szczególnie dla Marbella i innych znanych miejscowości turystycznych Andaluzji.  Takie postrzeganie tego pięknego miasta to już przeszłość. Malaga ma bardzo dużo do zaoferowania.

Miasto założono 3000 lat temu, Malaga jest jednym z najstarszych miasta na Świecie.  Jest miastem zanurzonym w tradycji i jest kwintesencją hiszpańskiego miasta, czas płynie tu powoli, można napić się dobrej kawy w niezliczonej ilości kawiarni i barów, piękne plaże miejskie latem przyciągają tłumy.

Mieszkańcy Malagi – Malagueños są znani ze swojej otwartości i są szczerze dumni ze swojego miasta.

Miasto zostało w końcu odkryte przez międzynarodowych turystów, lotnisko w Maladze zanotowało w pierwszej połowie 2018 roku rekordową liczbę pasażerów: ponad 8,6 miliona osób.

Coraz więcej turystów odwiedza ten rejon poza sezonem, można wręcz stwierdzić, że sezon trwa cały rok. Malaga ma najcieplejsze zimy ze wszystkich europejskich miast dzięki swojemu mikroklimatowi, słońce świeci tu ponad 320 dni w roku.

Cudzoziemcy wybierają Malagę na swój nowy dom, nieruchomości kosztują tu mniej niż w niedalekiej Marbelli, jakość życia jest taka sama. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy Malaga staje się podobna do Barcelony?

Spędzając kilka dni w Maladze, poznając jej wąskie uliczki, napotykając zabytki architektury prawie z każdego okresu historii, jedząc doskonałe przysmaki kuchni hiszpańskiej, odkrywamy, że jest to miasto które warto wybrać.

Kultura

Malaga ma do zaoferowania wiele atrakcji związanych z kulturą, najważniejsza z nich to Muzeum Picasso, który był synem tego miasta i tu spędził pierwsze 11 lat swojego życia.  Dom w którym się urodził: Casa Natal jest otwarty dla publiczności, która może poznać wszesne lata Picasoo w Maladze. Kilka kroków dalej na Calle San Agustin znajduje się Muzeum Picasso w którym można zobaczyć ponad 200 prac artysty.

Architektura 

Od współczesnej struktury centrum Pompidu do 18 wiecznych pałacy, starych rzymskich ruin, fortecy Maurów. Eklektyczna  architektura Malagi jest określona przez jej wyjątkową historię. Bardzo rzadko się zdarza aby wiele budowli z tak różnych epok pozostało nietkniętych do naszych czasów, w Maladze mamy okazję aby je wszystkie zobaczyć w jednym mieście.

Alcazaba w Maladze, jest pozostałością po wielowiekowej obecności Maurów  w mieście. Bardzo często porównywana jest do Alhambry w Granadzie.

Twierdza Gibralfaro, która pochodzi z czasów Fenicjan, znajduje się na szczycie stromego wzgórza z widokiem na Alcazabę, morze i całe miasto poniżej. Pierwotnie latarnia morska, a następnie koszary wojskowe, dziś niewiele ma z oryginalnego zamku.

Jest jednak niesamowity chodnik wzdłuż murów obronnych zamku, oferujący panoramiczne, szerokie widoki.

Tuż obok znajduje się przypadkowo odkryty w latach 50-tych przez robotników budowlanych Teatr Rzymski z I wieku.  Pierwotnie otoczony przez białe marmurowe kolumny i filary, wiele oryginalnych kamieni z teatru zostało wykorzystanych do budowy Alcazaba.

Katedra w Maladze jest jednym z najbardziej znanych zabytków miasta, budowanym przez 250 lat (do czasu, gdy brak funduszy wstrzymał budowę).  W cieniu katedry znajduje się Patio de los Naranjos, zacienione ogrody z mauretańskimi fontannami i gigantycznymi, wonnymi drzewami hibiskusa, które są idealnym miejscem na spokojny wypoczynek na ruchliwym Starym Mieście.

Muelle Uno i kolejne Muelle Dos są wynikiem współczesnego przemyślenia wcześniej zniszczonego portu. Pierwotnie zaprojektowane w celu obsługi pasażerów statków wycieczkowych przybywających do miasta, stylowe palmowe i pokryte drzewami pomarańczowymi nabrzeża tętnią życiem przez cały rok.  Z tarasów kawiarni i restauracji można podziwiać widok na  miasto,  Alcazaba i inne zabytki oraz granice dzielnicy artystycznej Soho – oraz siedzibę Centre Pompidou.

Na samym końcu Muelle Uno znajduje się La Farola, zabytkowa latarnia morska zbudowana w 1817 roku, a następnie odbudowana w latach 40. XX wieku po hiszpańskiej wojnie domowej. Usytuowany tuż za rogiem, przy plaży Malagueta, hotel Chiringuito La Farola serwuje świeże owoce morza u podnóża latarni morskiej.

Dodano: 4 marca, 2019

Tagi: Hiszpania nieruchomości, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Malaga, Nieruchomości Marbella, nieruchomości w Hiszpanii