CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Dlaczego warto zakupić nieruchomość w Walencji

Rynek nieruchomości w Walencji przeżywa ożywienie. To piękne hiszpańskie miasto przyciąga inwestorów szukających atrakcyjnych nieruchomości.

Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości w Walencji 

Najnowsze dane rynkowe zachęcają do zapoznania się z rynkiem nieruchomości w Walencji. Liczba transakcji sprzedaży nieruchomości w pierwszym kwartale 2018 roku wzrosła o 20% w porównaniu do tego samego okresu w roku 2017. 

Według portalu Idealista ceny nieruchomości nadal są niższe o około połowę niż w Barcelonie i Madrycie. W Walencji cena za metr kwadratowy kształtuje się na poziomie 1.743 euro, w Barcelonie 4.334 euro, w Madrycie zaś 3.450 euro. Ceny w Walencji wzrosły jednak o 205 euro w pierwszym kwartale 2018 roku w porównaniu do tego samego okresu z 2016 roku. Roczną stopę wzrostu oszacowano na 13%. Dzielnice popularne wśród zagranicznych inwestorów, takie jak Eixample oraz El Pla de Real, odnotowały wzrost cen odpowiednio o 10% i 13%. 

Według danych CALACOSTA HOME IN SUN liczba zagranicznych nabywców wzrosła z 10% w pierwszym kwartale 2017 roku do 33% w tym samym okresie w 2018 roku. Większość nabywców kupuje dom w Walencji jako główne miejsce zamieszkania (58%), drugie miejsce zamieszkania (25%) oraz jako inwestycję (8%). 

Atrakcyjność śródziemnomorskiego stylu życia dla obcokrajowców w Walencji potwierdzają ostatnie dane, które mówią, że 10% nieruchomości sprzedanych w Walencji w 2017 roku zakupili obcokrajowcy. Dla porównania w Madrycie było to 6%, a Barcelonie 9%.  

Wysoki standard życia w Walencji 

Walencja ma wszystkie udogodnienia i usługi typowe dla miasta, a jej wielkość jest atrakcyjna dla zagranicznych nabywców. Plaże w północno-wschodniej części miasta, gdzie można spotkać mieszkania i kamienice z ogólnodostępnymi basenami i placami zabaw, są atrakcyjne zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. 

Dla osób zaznajomionych z miastem oraz jego niedawnym rozwojem obecny szum wokół niego nie powinien być zaskoczeniem. Aktualnie Walencja to centrum biznesu i innowacji. Od wielu lat miasto jest siedzibą znanych firm, takich jak Ford, BP, Mercedes, Caixabank, Air Nostrum oraz Consum. Komunikacja z resztą kraju oraz Unią Europejską jest znakomita. Do centrum Madrytu można dotrzeć w  czasie krótszym niż półtorej godziny. Najnowsze dane pokazują, iż liczba przylotów na lotnisku w Walencji wzrosła o 19% w ciągu roku do kwietnia 2018 roku. Najwięcej turystów było z Włoch, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Według ekspertów to tylko kwestia czasu a Walencja stanie się znana na całym świecie tak samo, jak Barcelona i Madryt. 

Znaczącym sygnałem, że rynek nieruchomości w Walencji ożywił się, jest rosnąca liczba żurawi budowlanych pojawiających się w mieście. 

CALACOSTA HOME IN THE SUN z przyjemnością przedstawi Ci oferty nieruchomości w Walencji z której łatwo i szybko można dostać się również na północną część wybrzeża Costa Blanca, gdzie również posiadamy szereg doskonałych ofert wyjątkowych nieruchomości. 

Dodano: 2 lipca, 2018

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, inwestycje w nieruchomosci, Mieszkania Costa Blanca, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Marbella, nieruchomości Walencja, zakup mieszkania w Hiszpanii