CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Dom w kurorcie milionerów – 3 powody, dla których warto zamieszkać w Marbelli

Marbella położona w hiszpańskiej Andaluzji to jeden z chętniej odwiedzanych przez turystów nadmorskich kurortów. Myślisz o przeprowadzce do Hiszpanii? Zobacz, dlaczego warto rozważyć zakup nieruchomości właśnie w Marbelli.

Marbella – wyśmienita pogoda przez niemal cały rok

Jedną z przyczyn popularności Marbelli wśród turystów są panujące tu warunki atmosferyczne. W tej części Półwyspu iberyjskiego dominuje klimat śródziemnomorski. Oznacza to, że lata są ciepłe i suche, z kolei zimy łagodne – w styczniu temperatura to około 13 stopni Celsjusza. Takie warunki sprzyjają odpoczynkowi na jednej z wielu plaż. Do najpopularniejszych z nich należą: Playa del Faro, Playa de Guadalmina i Playa Venus.

Klimat Marbelli zachęca do wielu aktywności oprócz spędzania czasu na plażach. Alternatywą dla kąpieli słonecznych może być uprawianie sportów wodnych. Na wybrzeżu panują doskonałe warunki do nurkowania, nauki windsurfingu czy żeglowania. Odwiedzić warto też jeden z najdroższych na świecie portów jachtowych – Puerto Banús, w którym z reguły zacumowane są luksusowe jednostki należące zarówno do mieszkańców, jak i turystów. Niektórzy właściciele jachtów oferują ich wynajem – to okazja, aby spędzić popołudnie na morzu.

La Plaza de los Naranjos – malowniczy plac w Marbelli

Plac Pomarańczy to niezwykle barwne miejsce na mapie Marbelli. Dzięki licznym drzewkom pomarańczowym jest tu kolorowo i zielono. To centralny punkt kurortu, gdzie licznie gromadzą się turyści. W jednej z wielu knajpek i restauracji położonych na Placu Pomarańczy można skosztować hiszpańskiej kuchni. Wieczorem zaś miasto zaczyna tętnić życiem w pubach, w których zabawa odbywa się przy hiszpańskich rytmach.

W okolicy Placu Pomarańczy zlokalizowanych jest też wiele zabytków, które warto odwiedzić. Do najciekawszych zalicza się m.in. dom gubernatora wzniesiony w 1522 r. czy klasztor De Trinidad. Zwiedzając miasto, można poznać jego historię. Dziś to jeden z najpopularniejszych kurortów wśród turystów, niegdyś jednak było to niewielkie miasteczko górskie, które zmieniło się w prestiżową lokalizację, gdy zainteresował się nim m.in. książe Alfonso z Hohenlohe-Langenburg.

Marbella – jedne z najlepszych pól golfowych na świecie

Na Costa del Sol nieprzypadkowo zjeżdżają miłośnicy golfa z całego świata. W tym regionie Hiszpanii występuje bardzo duże zagęszczenie pól golfowych. Golfiści mogą odwiedzić m.in. Los Naranjos Golf Club, La Quinta Golf & Country Club czy Cabopino Golf Marbella. Część pól golfowych została zaprojektowana tak, aby można było na nich grać również w godzinach nocnych – są one odpowiednio oświetlone.

W trakcie sezonu w Marbelli i okolicznych miastach położonych na Słonecznym Wybrzeżu można spotkać wielu golfistów. Dla miłośników tego sportu gratką będzie też możliwość obserwowania turniejów – imprezy sportowe organizowane są niemal przez cały rok. Co więcej, w pobliżu większości klubów golfowych znajdują się działki na sprzedaż – to doskonała wiadomość dla osób, które chciałyby zamieszkać w Marbelli lub jej okolicach m.in. ze względu na wyśmienite warunki do uprawiania golfa.

Jak znaleźć nieruchomość w Marbelli?

Aby zakupić nieruchomość położoną w Marbelli, nie musisz szukać domów, apartamentów czy działek na własną rękę. Z pomocą przychodzi wyspecjalizowana agencja nieruchomości CALACOSTA. Na jej stronie internetowej (www.calacosta.com) znajdziesz liczne oferty sprzedaży nieruchomości na terenie Hiszpanii. Specjaliści pomagają także w znalezieniu domu czy apartamentu odpowiadającego indywidualnym potrzebom klienta.

Dzięki wsparciu ekspertów bariera językowa nie jest przeszkodą w znalezieniu domu, apartamentu czy działki. Aktualnie przebywasz w Polsce? Wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikami agencji CALACOSTA, a otrzymasz niezbędną pomoc i informacje o nieruchomościach położonych w Marbelli. Dzięki wszechstronnemu wsparciu, w krótkim czasie możesz zamieszkać w kurorcie, w którym przez niemal cały rok jest słonecznie.

Dodano: 23 lutego, 2021

Tagi: agencja nieruchomości MArbella, agencja nieruchomości w Hiszpanii, apartamenty Puerto Banus, jak kupić dom w Marbella, marbella domy nowe, najlepsze dzielnice w Marbella, Nowe apartamenty w Marbella, polacy w Marbella