CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Doskonałe wyniki wzrostu PKB w Hiszpanii

Dalsza poprawa sytuacji ekonomicznej  w Hiszpanii

 

Hiszpania ma doskonałe wyniki ekonomiczne i jeszcze lepsze prognozy. Już nie tylko Rząd Hiszpanii przedstawia doskonałe prognozy wzrostu PKB , również Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował prognozy doskonałe dla Hiszpanii.

Wg tych prognoz Hiszpania będzie krajem który w 2017 i 2018 roku będzie mógł się pochwalić najwyższym wzrostem PKB wśród krajów zachodnich.

Przewidywania wzrostu PKB szacują go na poziomie 3,1 % w 2017 roku a w 20187 roku na poziomie 2,5 %. Aczkolwiek niektóre źródła widzą ten wzrost jeszcze wyższy i mówią o poziomie 3,0 % ( BANKIA, REPSOL).

Taki poziom wzrostu PKB lokuje Hiszpanię powyżej takich krajów jak USA, Niemcy, Japonia, Wielka Brytania, Rosja. Tylko Chiny i Indie mają lepsze przewidywania wzrostu PKB.

 

 

Poprawa jest widoczna również na rynku nieruchomości. Coraz więcej deweloperów decyzuje się na rozpoczęcie nowych inwestycji. Nieruchomości odnotowały silny wzrost cen w niektórych regionach, Barcelona, Madryt, Majorka.

Na rynku nieruchomości w Alicante, Walencji, Costa del Sol, Costa Blanca widać duży ruch i dużą ilość nabywających apartamenty nad Morzem Śródziemnym. Klienci pochodzą już nie tylko z krajów Europy Północnej i Wschodniej , uaktywnili się także kupujący pochodzący z Hiszpanii. Jest to najlepszym wskaźnikiem poprawy sytuacji ekonomicznej w Hiszpanii.

 

Dodano: 13 października, 2017

Tagi: Hiszpania ekonomia, Nieruchomości Altea, nieruchomości Benidorm, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Majorka, nieruchomości Torrevieja, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja, willa na Majorce, willa w Hiszpanii