CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Estepona, nowa Marbella?

Miasto Estepona na Costa del Sol jest znane wśród poszukujących nieruchomości w tej części Hiszpanii, można tu kupić apartament lub dom znacznie taniej niż w sąsiedniej Marbelli.

Estepona podobnie jak Marbella ma piękne położenie, rosnące palmy tuż przy plaży, ładne, stare miasteczko z wąziutkimi uliczkami. Porównując z Marbella, plaże i restauracje są mniej zatłoczone a wybrzeże mniej zabudowane.

Estepona znajduje się 20 minut od Marbelli na zachód w kierunku Gibraltaru. Lotnisko w Malaga znajduje się godzinę drogi od miasta. Estepona zwrócona jest ku morza a oparta na górach Sierra Bermeja, w których znajduje się wiele szlaków rowerowych i wspinaczkowych.

Rozwój miasta z jakim mamy obecnie do czynienia Estepona zawdzięcza obecnym władzom. Biznesowe podejście spowodowało, że uporządkowano plany zagospodarowania przestrzennego, zadbano o czystość miasta, założono wiele parków i skwerów pełnych śródziemnomorskiej roślinności. Długofalową ambicją miasta jest stanie drugą Marbellą.

Estepona się rozwija, ceny nieruchomości rosną. Wiele firm zagranicznych inwestuje w mieście, powstają nowe projekty nieruchomościowe, budują się nowe osiedla. Aktualnie populacja Estepony liczy około 70.000 mieszkańców, ale zdecydowanie wraz z powstawaniem nowych apartamentów i domów będzie się powiększać.

Estepona oferuje możliwość wyboru nieruchomości w znacznie atrakcyjniejszej cenie niż w sąsiedniej Marbelli. Nieruchomości mogą być nawet 70% tańsze niż w znanym na całym świecie Puerto Banus.

Wielu zagranicznych nabywców decyduje się na zakup nieruchomości w Esteponie zamiast w sąsiedniej Marbelli. Rośnie również liczba polaków nabywających apartamenty i domy w tej okolicy.

Niektóre oferty nieruchomości w Esteponie jaki możesz nabyć z CALACOSTA HOME IN THE SUN.

Estepona Fakty

Najlepsza plaża w Esteponie

Estepona ma 17 plaż ciągnących się wzdłuż wybrzeża. Playa de la Rada Beach w mieście jest największą, najbliżej centrum położoną, pełną życia i atrakcji, na pewno jedną z najlepszych. Co roku jest oznaczana Błękitną Flagą za swoją czystość i znajduje się na niej aż 12 chiringuitos (barów na plaży), łatwy parking i strefy dla dzieci.

Dodano: 26 kwietnia, 2020

Tagi: estepona, luksusowe nieruchomości Hiszpania, nieruchomości estepona, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości nad morzem Śródziemnym, nowe nieruchomości Costa del Sol, polacy estepona