CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Hiszpania – kraj do zamieszkania

Czy Hiszpania jest krajem dobrym do zamieszkania? Czy po prostu fascynuje nas w niej jej egzotyka? A może pragniemy zamieszkać w kraju, w którym przez znaczną część w roku jest ciepło? Bez względu na to, dlaczego rozważamy Hiszpanię jako miejsce potencjalnego zamieszkania, odpowiedź może być tylko jedna. Tak, Hiszpania to dobry kraj do zamieszkania. 

 

Hiszpania to coś więcej niż piękna, słoneczna pogoda i plaże 

Hiszpania kojarzona jest ze słoneczną, piękną pogodą przez większą część roku oraz złotymi plażami. To prawda, dni są tu pełne słońca, ciepłe i przyjemne. Panujący klimat jest dużo bardziej sprzyjający niż w środkowej czy północnej Europie. Wiele osób przyjeżdżających na wakacje nad Morze Śródziemne, z czasem zaczyna marzyć o domu w Hiszpanii. 

Za co Polacy lubią Hiszpanię? Za kolejki! Brzmi niewiarygodnie? A jednak. Nikt nikogo nie przepycha, nie ponagla, każdy cierpliwie czeka na swoją kolej. Nawet na przystanku autobusowym pasażerowie ustawiają się w kolejce, by jeden za drugim wejść do pojazdu i skasować bilet bez zbędnego zamieszania. Ludzie na ogół są też bardziej uprzejmi i pomocni. Na ulicach zarażają swoją pozytywną energią oraz uśmiechem. Ludzie żyją tu całkiem inaczej – powolniej, spokojniej, a czasami zdawać by się mogło, iż nawet szczęśliwiej. 

Kolejną dziedziną, w której punktuje Hiszpania, jest jedzenie oraz picie. Posiłki bogate są w warzywa oraz owoce morza. Są to dwa najczęściej spotykane składniki na talerzach w hiszpańskiej kuchni. Ponadto niemal do wszystkiego dodawana jest bogata w witaminy i składniki mineralne oliwa z oliwek. Na hiszpańskich ulicach można spotkać mnóstwo niewielkich lokali serwujących tzw. tapas, czyli niedrogie przekąski. Dzięki nim można nie tylko zaspokoić głód, ale przede wszystkim poznać nowe smaki. Hiszpania to z pewnością raj dla kawoszy. Kawa w tym kraju jest stosunkowo niedroga, a przy tym smaczna i aromatyczna. Podobnie jest z winem.

Do zamieszkania w Hiszpanii zachęcają także koszty utrzymania. Ceny poszczególnych produktów nie są zbyt wygórowane, zbliżone do tych w Polsce. Dodatkowym atutem tego kraju jest również to, że tętni on życiem towarzyskim. Popularne są wszelkiego rodzaju kluby, kawiarnie oraz organizacje kulturalne. Wiele lokali utrzymanych jest w stylu tematycznym, co pozwala bliżej poznać kulturę i tradycję Hiszpanii. Hiszpanie uwielbiają wspólnie spędzać czas, śmiejąc się i bawiąc… nawet do późnych godzin porannych.

 

Hiszpańskie prawo jest przyjazne i przychylne dla obcokrajowców. To również sprawia, że kraj ten jest doskonałym miejscem do zamieszkania. 

Hiszpania to przyjazny kraj dla… emerytów!

Wśród przeprowadzonych różnorodnych badań dotyczących państw, w których najlepiej zamieszkać na emeryturze, oczywiście nie może zabraknąć Hiszpanii. Kraj ten oferuje połączenie wysokiego standardu życia oraz stosunkowo niewielkich kosztów utrzymania. 

Wysoką lokatę wśród krajów przyjaznych do zamieszkania na emeryturze Hiszpania zawdzięcza między innymi wysokiemu standardowi opieki zdrowotnej. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia system opieki zdrowotnej w Hiszpanii jest jednym z najlepszych na całym świecie. Dla większości emerytów usługi zdrowotne są bezpłatne, o ile w ich rodzimym kraju również posiadają oni prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Należy także zaznaczyć, iż w Hiszpanii leki są tańsze, dzięki czemu emeryci mogą zaoszczędzić pieniądze, które wydadzą później na inne przyjemności. 

Nie powinno więc już nikogo dziwić, iż coraz więcej osób, czy to młodszych, czy to starszych, wybiera Hiszpanię jako kraj do zamieszkania.  I decyduje się na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Dodano: 6 kwietnia, 2018

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, inwestycje w nieruchomosci, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Barcelona, nieruchomości w Hiszpanii, zakup nieruchomości w Hiszpanii, Życie w Andaluzji, życie w Barcelonie, Życie w Hiszpanii