CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Hiszpańska opieka zdrowotna 

Jest wiele powodów, dla których warto przeprowadzić się do Hiszpanii. Najważniejszą pozycją na liście jest niewątpliwie wyjątkowy klimat, charakteryzujący się czterema porami roku, z których każda pozwoli Ci cieszyć się życiem: ciepłe wiosenne i jesienne miesiące oraz gorące lato i łagodne zimy sprzyjają zdrowiu. Kto nie lubi aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu oraz zdrowej diety śródziemnomorskiej? Jest wielu ludzi, którzy przenoszą się do Hiszpanii, ponieważ tutejszy klimat świetnie sprawdza się w uśmierzaniu wielu dolegliwości. 

World Health Association uznało hiszpańską opiekę zdrowotną za jedną z najlepszych na świecie. Hiszpania utrzymuje doskonałą sieć szpitali i ośrodków zdrowia w całym kraju. Co więcej, osoby rozważające przeniesienie mogą być pewnie systemu opieki zdrowotnej, który całkowicie spełni ich wymagania medyczne. 

Obywatele Polski bez przeszkód otrzymają publiczną opiekę zdrowotną. Jeżeli ktoś odprowadza składki na ubezpieczanie społeczne, może korzystać z hiszpańskiego krajowego systemu opieki zdrowotnej. Emeryci muszą skontaktować się z polsikm zespołem opieki zdrowotnej w celu uzyskania dokumentów, który umożliwią zarejestrowanie numeru ubezpieczenia społecznego oraz uzyskania karty zdrowia.  

Szczególnie hiszpańskie wybrzeże może pochwalić się dużą koncentracją obywateli pochodzących z innych krajów.  Niektórzy z nich założyli tutaj swoje firmy lub pracują. Ta grupa pracowników i przedsiębiorców przyczynia się do rozwoju hiszpańskiego systemu opieki społecznej, który gwarantuje, że ich rodziny będą w pełni objęte opieką zdrowotną. Można również wyrobić kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego), która potwierdza prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych na czas pobytu w Hiszpanii. 

Dodano: 21 sierpnia, 2018

Tagi: Grzegorz Wojciechowski Agent Nieruchomości Hiszpania, nieruchomości Hiszpania, służba zdrowia Hiszpania