CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Inwestowanie w nieruchomości na rynku pierwotnym vs nieruchomości z rynku wtórnego.

W przeszłości nieruchomości były jedną z najbardziej stabilnych opcji inwestycyjnych. W rzeczywistości mają one tendencję do generowania znacznie wyższych zwrotów niż wiele innych produktów finansowych, zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem.
Nowe budownictwo mieszkaniowe wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Ale jakie są prawdziwe powody, które skłaniają ich do inwestowania w tego typu aktywa?

Główne zalety inwestycji w nieruchomości

Ogólnie rzecz biorąc, są to główne korzyści płynące z inwestowania kapitału w nieruchomości:

 • Generowanie dochodu.
 • Stabilność na rynku.
 • Możliwość zamiany na gotówkę.
 • Korzyści podatkowe.

Inwestowanie w nowe a używane mieszkanie

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że zakup nowo wybudowanej nieruchomości zamiast używanej może być bardzo interesującą opcją inwestycyjną. Główne powody?

Dostosowanie do aktualnych potrzeb

Nowe nieruchomości są zazwyczaj bardziej atrakcyjne na rynku. Mogą być sprzedawane po wyższych cenach i w krótszym czasie dzięki:

 • Nowemu budownictwu.
 • Nowoczesnemu projektowi.
 • Efektywnemu rozplanowaniu przestrzeni.
 • Wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów.
 • wysokiej wydajności energetycznej.

Personalizacja na etapie budowy

Inwestując w nieruchomość w trakcie budowy, istnieje możliwość dostosowania takich aspektów, jak wykończenia lub kolory.
Zapewnia to, że indywidualne preferencje są odzwierciedlane od samego początku, co rzadko jest możliwe w istniejących domach.

Niższe koszty utrzymania

Nowo wybudowane nieruchomości zwykle wymagają mniejszych kosztów utrzymania w perspektywie krótko- i długoterminowej. Ponieważ nie były one wcześniej zamieszkiwane, nie uległy zużyciu, które może wystąpić w mieszkaniach z poprzednimi właścicielami lub najemcami.

Pewne gwarancje budowlane

Nowo wybudowana nieruchomość jest gotowa do zamieszkania bez konieczności dodatkowego remontu i jest objęta szeregiem gwarancji, takich jak ochrona prawna. Co ona obejmuje?

 1. Jeden rok na drobne wady budowlane.
 2. Trzy lata na problemy z budynkiem lub jego instalacjami.
 3. Dziesięć lat na uszkodzenia strukturalne.

Daje to właścicielowi duży spokój ducha, ponieważ ma on pewność, że nie powstaną żadne wysokie koszty z powodu wad konstrukcyjnych.

W ATIPIKA zapewniamy sukces każdej inwestycji.

Czy zdecydowałeś się zainwestować w nieruchomość na rynku pierwotnym, w nowy dom lub apartament? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć, że w CALACOSTA specjalizujemy się w sprzedaży najlepszych nowych luksusowych inwestycji.

Dodano: 23 lutego, 2024

Tagi: marbella, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, nowenieruchomościhiszpania