CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Inwestycje zagraniczne na Majorce

Popyt na luksusowe nieruchomości na Majorce powoduje dynamiczny wzrost cen nieruchomości w Andratx i Calvià.

 

Nabywcy z Niemiec, Szwajcarii i Skandynawii stanowią większość nabywających luksusowe nieruchomości o wartości powyżej 2 miliony euro.

Zachodnia część wyspy – Costa del Ponent wyspy, która zaczyna się w Palmie, przebiega przez Calvia i Andratx jest rejonem gdzie koncentruje się  największy popyt na luksusowe nieruchomości. Ceny luksusowych willi łatwo mogą osiągać nawet 10.000,00 euro/m2.  Sprzedaż domów o wartości powyżej 2 miliony euro wzrosła o 8% w 2018 roku w stosunku do 2017. Lokalizacje, gdzie nastąpił największy wzrost cen: Port d’Andratx, Bendinat y Santa Ponça–Port Adriano.

Południowo- wschodnia część wyspy jest nieco tańsza, wynika to z mniejszej ilości udogodnień  : restauracji, portów i dobrych dróg. Wyjątkiem są tu miejscowości znajdujące się tuż obok Palmy: El Arenal, Calablava, Son Veri Nou.

O atrakcyjności Majorki świadczą również ostatnie publikacje w The New York Times, które amerykańskiemu czytelnikowi przedstawiają rynek nieruchomości na tej pięknej wyspie.

Agencje nieruchomości z Majorki jako najbardziej poszukiwane przez zagranicznych nabywców rejony wskazują  południowo- zachodnią część wyspy.

Rynek nieruchomości w Port d’Andratx

Ta część wyspy zawsze była poszukiwana przez nabywców luksusowych nieruchomości, jednak w ostatnich 4 latach stała się bardzo popularna co spowodowało duży wzrost cena gruntów. Jeszcze 3 lata temu można było kupić działki w pierwszej linii morza za 1.000,00 euro/m2 – teraz osiągają wartość nawet 3.000,00 euro/m2.

Duży popyt na nieruchomości na Majorce powodowany jest doskonałą siecią połączeń lotniczych z lotniskami w Europie, bezpieczeństwo jakie oferuje wyspa, duża ilość międzynarodowych szkół na wysokim poziomie jaka jest na Majorce.

Kto kupuje nieruchomości na Majorce?

 

Kupujący to przede wszystkim nabywcy z Niemiec, za nimi plasują się nabywcy z Wielkiej Brytanii ale już w mniejszej ilości ze względu na niepewność towarzyszącą Brexitowi. Bardzo wielu nabywców ze Szwajcarii i Skandynawii ( głównie Norwegia i Dania) decyduje się na nabycie willi na Majorce.

Wszyscy poszukują tego samego : Nieruchomości dobrej jakości, widoku na Morze Śródziemne, bliskości restauracji i wszelkich atrakcji.

 

Dodano: 14 marca, 2019

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa del Sol, Nieruchomości Majorka, nieruchomości w Hiszpanii, zakup nieruchomości w Hiszpanii