CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii.

Zakup nieruchomości jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego z Nas. Tym bardziej zakup nieruchomości w Hiszpanii może wywoływać wiele niepokojów i obaw. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu należy zrobić to przy pomocy profesjonalistów.

1. Należy zacząć od określenia jaka nieruchomość jest dla Ciebie najlepsza. Zdefiniuj czego szukasz!  Czy to ma być mieszkanie, apartament, dom lub działka? Czy to ma być rynek wtórny czy pierwotny? Najważniejsze jest określenie Twoich oczekiwań, potrzeb i możliwości. Przedstaw Nam swoje wymagania, na tej podstawie przygotujemy ofertę dla Ciebie.

2. Skontaktuj się z CALACOSTA HOME IN SPAIN.  Klienci decydują się na zakup z CALACOSTA HOME IN SPAIN gdyż jesteśmy na miejscu w Hiszpanii, posiadamy biuro na Costa Blanca oraz przedstawicieli na Costa del Sol i w Walencji, znamy doskonale rynek hiszpańskich nieruchomości, oferujemy kompleksową obsługę i pełne bezpieczeństwo zakupu  Od początku badamy Twoje oczekiwania, staramy się dopasować nieruchomość skrojoną pod Ciebie. Szukamy nieruchomości wśród Naszych ofert,  jak i biur współpracujących z nami. Oferujemy setki nieruchomości z hiszpańskiego rynku pierwotnego i wtórnego.

3. Bardzo ważnym elementem jest Wizyta Rekonesansowa. CALACOSTA HOME IN SPAIN zorganizuje dla Ciebie wizytę rekonesansową w Hiszpanii, począwszy od bezpłatnego odbioru z lotniska, poprzez pomoc przy zakwaterowaniu, zabierzemy Cię do najciekawszych miejsc, pokażemy Ci najlepsze restauracje.  Z CALACOSTA HOME IN SPAIN poznasz pełną ofertę nieruchomości.

Zapoznamy Cię z procesem zakupu nieruchomości w Hiszpanii, poinformujemy o opłatach i kosztach, przedstawimy jeśli będziesz tego oczekiwał najlepsze opcję finansowania hiszpańskich nieruchomości. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

4. Rezerwacja wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii. Kiedy już znajdziesz swoją wymarzoną hiszpańską nieruchomość pora przystąpić do następnego etapu: rezerwacji i zakupu nieruchomości.

Pierwszym krokiem jest zawarcie umowy rezerwacji/ umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości.

Umowa ta zawiera wszystkie dane dotyczące danej nieruchomości oraz ustaloną przez strony cenę finalną zakupu. Podpisanie umowy wiąże się z wpłatą zadatku w wysokości zazwyczaj między 3.000 euro a 6.000 euro. W umowie jest również punkt zabezpieczający obie strony, który mówi o tym, iż w przypadku rezygnacji z zakupu, kupujący traci zadatek, a w przypadku wycofania się sprzedającego jest on zobowiązany zwrócić podwójną kwotę zadatku kupującemu. Wszystko idzie zgodnie z planem, nieruchomość zostaje zarezerwowana i wycofana z rynku.

5. Następnym krokiem jest sprawdzenie nieruchomości, analiza prawna, przygotowanie do Umowy Końcowej. Współpracujący z nami zespół prawników sprawdzi dla Ciebie nieruchomość ( wyciągi z ksiąg wieczystych, stan prawny, zadłużenie, etc…). Zajmiemy się zmiana umów z dostawcami mediów (woda, prąd, wspólnota). Pomożemy Ci również w otrzymaniu numeru NIE (Número de Identyficación de Extranjeros, czyli numer identyfikacyjny dla obcokrajowców), który jest niezbędny przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii, a także otworzymy konto w hiszpańskim banku.

6. Koszty i podatki. VAT – nieruchomości od dewelopera i  PCC (podatek od zakupu) na wszystkie nieruchomości (rynek pierwotny, czy wtórny) są takie same: 10% wartości nieruchomości.

Opłaty prawne w zależności od wartości nieruchomości wynoszą od 1% do 2% .

Opłaty notarialne (czyli przygotowanie aktu własności oraz podpisanie go w obecności notariusza) oraz wpis do ksiąg wieczystych wynoszą ok 1.500€.

7. Podpisanie aktu własności. Wreszcie nadchodzi ten dzień , stajesz się właścicielem nieruchomości w Hiszpanii. Strony spotykają  się u Notariusza, podpisują akt, sprzedającemu przekazujemy czek, zaś kupujący odbiera klucze od swojego nowego domu w Hiszpanii.

8. Po zakupie proponujemy Ci pomoc w sprawach związanych z kwestiami administracyjnymi i urzędowymi. Nasi prawnicy pomogą Ci zmienić umowy z dostawcami mediów, zajmą się kwestiami związanymi ze wspólnotą mieszkaniową, złożą w Twoim imieniu deklarację podatku od nieruchomości (IBI).

Potem będziesz mógł już tylko cieszyć się swoją nową nieruchomością w Hiszpanii i polecać Nas swoim znajomym!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Naszych nieruchomości w Hiszpanii.

Dodano: 13 czerwca, 2016

Tagi: dom Costa Blanca, Hiszpania nieruchomości, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, Mieszkania Costa Blanca, mieszkania na sprzedaż Hiszpania, mieszkania od dewelopera na Costa Blanca, mieszkanie sprzedaż Marbella, mieszkanie w Torrevieja, najlepsze nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Barcelona, nieruchomości Calpe, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, Nieruchomości Malaga, Nieruchomości Marbella, Nieruchomości Moraira, nieruchomości Torrevieja, nieruchomości Walencja, nieruchomości z widokiem na morze, nowe domy Costa Blanca, nowe mieszkania Costa Blanca, tanie nieruchomości w Hiszpanii, zakup nieruchomości na kredyt w Hiszpanii