CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Jak otworzyć rachunek bankowy w Hiszpanii

Jedną z pierwszych czynności jakie należy wykonać kupując nieruchomość w Hiszpanii jest otwarcie rachunku bankowego w Hiszpańskim banku. To spowoduje, że sam zakup nieruchomości jak i późniejsze jej utrzymanie będą łatwiejsze.

Po zakupie wszelkie koszty związane z utrzymaniem nieruchomości będą obciążać bezpośrednio Twój rachunek bankowy, płacone będą na zasadzie stałego zlecenia.

W Hiszpańskich bankach generalnie nie ma problemu z komunikacją w języku angielskim. Większość pracowników mających kontakt z klientem zagranicznym doskonale zna język angielski.

Po kryzysie z 2008 roku hiszpański sektor bankowy uległ całkowitej reorganizacji i modernizacji. Największe banki w Hiszpanii, których oddziały będziesz miał okazję zobaczyć przy głównych ulicach miast to Santander Bank, Banco Popular, BBVA, Sabadell i La Caixa.

Pamiętaj, że banki mają różne godziny otwarcia w okresie zimowym i letnim. Oddziały najczęściej są otwarte do godziny 14.00.

Rachunek bankowy dla nierezydenta w Hiszpanii.

Większość osób nabywających nieruchomość w Hiszpanii będzie otwierać rachunek bankowy dla nierezydenta.

Aby otworzyć taki rachunek trzeba przedstawić:

  • NIE ( Numero de Identidad de Extranjero), numer podatkowy identyfikacyjny dla obcokrajowca wydawany w Hiszpanii.
  • Dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty
  • Można być również poproszonym o przedstawienie potwierdzenia posiadania środków lub ostatniej deklaracji podatkowej.

Czeki i karty bankowe w Hiszpanii

Banki w Hiszpanii wydają czeki na żądanie klienta i jest to zwyczajowo przyjęta forma płatność przy zakupie nieruchomość. Aby Bank wydał taki czek należy oczywiście mieć środki na rachunku i podać dane osoby na rzecz której wystawiany jest czek.

Karty bankowe wydawane do rachunków zwykle kosztują około 40 EURO rocznie.

Płatność za media ( prąd, woda, etc..)

Wszystkie rachunki płatne są na zasadzie złożenia stałego zlecenia w banku. Dlatego ważne jest aby na rachunku zapewnić zawsze środki do obsługi bieżących płatności.

Płatności kartą w Hiszpanii

Oczywiście w większości restauracji, sklepów i barów można dokonać płatności kartą. Aby uniknąć niekorzystnych przewalutowań lepiej posługiwać się kartą banku hiszpańskiego.

Wypłaty z bankomatów w Hiszpanii

Bankomaty w Hiszpanii obecne są praktycznie na każdej ulicy. Nie ma żadnych problemów z wypłatą gotówki. Również jak w przypadku płatności kartą lepiej będzie wypłacać posługując się kartą hiszpańską.

Dodano: 20 września, 2019

Tagi: bank hiszpania, kredyt hiszpania, nieruchomości Alicante, nieruchomości Hiszpania, rachunek bankowy hiszpania, zakup nieruchomości w Hiszpanii