CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Jak zbudować dom w Hiszpanii

Budowa domu w Hiszpanii nie jest łatwym zadaniem, dowiedz się dlaczego trzeba ją powierzyć profesjonalistom.

Wielu inwestorów od początku wie jakiej nieruchomości szuka. Jeśli jest to dom, często po długich poszukiwaniach i braku ofert nieruchomości spełniających oczekiwania, dochodzimy do wniosku, że lepiej zbudować dom w Hiszpanii i spełnić swoje marzenia w pełni niż decydować się na kompromisy.

Budowa domu nigdy nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w obcym kraju. Podczas procesu budowy pojawia się wiele pułapek i problemów dlatego zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Budowa domu w Moraira na Costa Blanca w Hiszpanii

Najważniejszą kwestią związaną z budową domu w Hiszpanii jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Dobry albo zły wybór definiuje już na starcie atrakcyjność i przyszłą wartość nieruchomości.

Zespół CALACOSTA stale śledzi rynek i poszukuje atrakcyjnych działek na których można zbudować wille i domy. Sprawdzenie stanu prawnego oraz uwarunkowań urbanistycznych jest jednym z podstawowych elementów całego procesu zakupu.

Dom w Marbella budowany przez zespół CALACOSTA

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego architekta, który zaprojektuje i poprowadzi skutecznie budowę naszego wymarzonego domu w Hiszpanii.

Nasz rada: architekt musi mieć doświadczenie na terenie gminy gdzie będzie realizowana budowa. W lokalnych uwarunkowaniach najlepiej odnajdują się architekci lokalni bądź z doświadczeniem i kontaktami na terenie gdzie będzie realizowana inwestycja.

Willa w Marbella po przebudowie.

CALACOSTA wsółpracuje ze sprawdzonymi architektami na Costa Blanca, Costa del Sol i Majorce. Naszym Klientom dajemy również szansę aby ich dom został zaprojektowany przez najlepszych architektów w Hiszpanii bądź Polsce.

Przygotowanie dokumentacji potrzebnej do złożenia wniosku o wydanie Pozwolenia na Budowę w Hiszpanii może trwać od 1 miesiąca do 4 – 6 miesięcy, zależy od rejonu, rodzaju projektu.

Po uzyskaniu Pozwolenia na Budowę ( Licencia de Obra), co może zająć od 4 miesięcy do roku ( licząc od daty złożenia wniosku) i zależy od miejsca inwestycji, przychodzi moment na wybór firmy budowlanej. Kolejna kluczowa decyzja, którą trzeba podjąć. Wybór odpowiedniego wykonawcy. Wybór odpowiedniej firmy budowlanej w Hiszpanii jest także bardzo ważny. Nie każda firma przeprowadzi inwestycję bezproblemowo, nie każda firma dotrzyma terminów i nie każda firma zagwarantuje odpowiednią jakość i standard budowy.

Tutaj również przychodzi czas na CALACOSTA, współpracujemy z lokalnymi partnerami, solidnymi firmami budowlanymi, którzy poznali już oczekiwania polskich klientów i wiedzą jak należy budować dom aby spełnił wymagania Klientów CALACOSTA. Oczywiście cały proces budowy jest nadzorowany i raportowany do Inwestora przez zespół CALACOSTA.

Planujesz zbudować dom w Hiszpanii, zgłoś się do Nas. Zajmujemy się całym procesem inwestycji, od znalezienia odpowiedniej działki, przez projekt, wykonawstwo, nadzór na inwestycją aż do wręczenia kluczy do Twojego wymarzonego domu w Hiszpanii.

Dodano: 10 lutego, 2020

Tagi: budowa domu w Hiszpanii, budowa domu w marbella, dom na Costa Blanca, dom w Hiszpanii, Dom w Marbella, firma budowlana Costa Blanca, firma budowlana Hiszpania