CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Jakiego pochodzenia są nabywcy nieruchomości na Costa del Sol.

Dwóch z każdych trzech turystów posiadających dom na Costa del Sol to Hiszpanie. 

Badanie zrealizowane przez zlecenie administracji prowincji Malaga, pokazuje, że 2 na 3 turystów posiadających dom na Costa del Sol to Hiszpanie, jeden an czterech jest emerytem i średni wiek wynosi ponad 50 lat.  Pod uwagę wzięto osoby, które przybywają na teren prowincji Malaga, bez względu na długość pobytu, których miejscem stałej rezydencji/ zameldowania jest inny kraj bądź miejsce w Hiszpanii. Podstawowym kryterium jest posiadanie przez te osoby nieruchomości na terenie prowincji Malaga. 

Dlaczego turyści wybierają Costa del Sol

Costa del Sol jest bardzo wysoko oceniane, poziom satysfakcji wynosi 8,8 w 10 stopniowej skali. Elementy najlepiej oceniane to: gościnność, krajobrazy, plaże, miasta, gastronomia, środowisko naturalne, klimat, jakość życia i styl życia.

Głównym celem osób przybywających na Costa del Sol jest słońce i plaża, gastronomia, oferta kulturalna, sportowa i rozrywkowa. 

Costa del Sol konkuruje głównie z Costa Blanca na poziomie krajowym. Głównym konkurentem w skali europejskiej jest Algarve w Portugalii.  

W prowincji Malaga oficjalnie zamieszkuje 270.000 osób posiadających inną narodowość niż Hiszpańska. Zaraz za Malagą znajduje się Almeria gdzie mieszka 154.000 obcokrajowców, Sewilla 76.000,  Granada 65.000, Kadyks 49.000, Huelva 47.000, Cordoba 22.000, Jaen 16.000. 

Całkowita liczba zameldowanych obcokrajowców w Andaluzji dochodzi do 700.000 osób. 

Na pierwszym miejscu pod względem narodowości znajdują się obywatele Wielkiej Brytanii, za nimi Włosi, Niemcy, Rosjanie, Francuzi, Holendrzy. 

Z tego powodu wybierając Andaluzję a w szczególności Costa del Sol jak miejsce zakupu nieruchomości dokonujesz dobrego wyboru. Kosmopolityczne, międzynarodowe środowisko powoduje, że na Costa del Sol nie można się nudzić. Każdy nabywca nieruchomości w Hiszpanii znajdzie tam coś dla siebie. 

Dodano: 10 stycznia, 2021

Tagi: Andaluzja nieruchomości, apartamenty Costa Tropical, Costa Tropical nieruchomości, Granada nieruchomości, klienci Marbella, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, WIlla w Marbella na sprzedaż, Zakup domu w Marbelli, Życie na Costa del Sol, życie w Marbella