CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Jedna z najdroższych nieruchomości w Hiszpanii znajduje się na Majorce

Hugh Laurie (Dr House w swoim poprzednim wcieleniu w telewizji) jest obecnie handlarzem bronią i milionerem w serialu BBC „Nocny Recepcjonista” .

Laurie kupuje i sprzedaje broń z niepokojącym spokojem, a po zamknięciu każdej transakcji zawsze wraca do swojego wyjątkowego domu na Majorce.

Nieruchomość ta to Sa Fortalesa, która miała okazję zostać uznaną, za najdroższą posiadłość w Hiszpanii. W 2008 roku (przed kryzysem) nieruchomość została sprzedana za ponad ponad sto milionów euro. Kilka lat później, w 2011 roku, została sprzedana ponownie, kupił ją brytyjski miliarder James Lupton. Obecnie jest wynajmowana na luksusowe przyjęcia dla możnych tego świata, do kręcenia spotów reklamowych lub filmów.

Właściwie Sa Fortalesa nie jest domem, ale miejscowością położoną na działce o powierzchni 87,350 metrów kwadratowych, z tarasem (1,427 metrów kwadratowych), ogrodami (1100), basenami, prywatnymi zatoczkami, lądowiskiem dla helikopterów. W sumie na terenie posiadłości znajduje się siedem domów.

Ta fortyfikacja została zbudowana w 1628 roku w celu obrony półwyspu Pollenca przed berberyjskimi najazdami. Znajduje się w zatoce Puerto de Pollença (Majorka).W 1919 roku argentyński artysta Roberto Ramauge kupił ją za 45.000 peset.  Następnie stała się miejscem spotkań awangardowych malarzy takich jak Sorolli, Anglada Camarasa Andrés Segovia, Bernareggi Tito Cittadini.

W czasach hiszpańskiej wojny domowej została znacjonalizowana a trzy dekady temu wróciła w prywatne ręce i nosi tytuł jednej z najdroższych nieruchomości w Hiszpanii.

W ofercie CALACOSTA HOME IN SPAIN posiadamy domy i wille, ale także mieszkania i apartamenty z rynku wtórnego i pierwotnego. 

Zapraszamy do kontaktu z nami, znajdziemy dla Ciebie Twoją wymarzoną hiszpańską nieruchomość nad morzem.

Dodano: 4 marca, 2017

Tagi: dom Costa Blanca, dom Marbella, dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, Hugh Laurie Majorka, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Luksusowe nieruchomości majorka, luksusowe nieruchomości w Hiszpanii, Mieszkania Costa Blanca, mieszkanie w Marbella, Nieruchomości Barcelona, nieruchomości Costa Brava, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Majorka, Nieruchomości Malaga, Nieruchomości Marbella, nieruchomości Walencja, Nocny recepcjonista dom majorka, sprzedam nieruchomość w Hiszpanii, willa Majorka, willa na Majorce, zakup nieruchomości na kredyt w Hiszpanii