Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sconsulting/ftp/calacosta/wp-includes/post-template.php on line 293
CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii i Portugalii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa Blanca, Costa del Sol, Majorka, Marbella. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Kolejny miesiąc poprawy na rynku nieruchomości

Kolejny miesiąc potwierdza że sytuacja na rynku w Hiszpanii jest daleka od kryzysu.

W miesiącu czerwcu w Hiszpanii zostało zawartych 44.135 transakcji zakupu nieruchomości mieszkaniowych. To jest wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca w 2016 roku o 19,3% ( dane podane przez INE – Narodowy Instytut Statystyki).

Chociaż sprzedaż nieruchomości z rynku wtórnego stanowi większość transakcji, to sprzedano także 7.899 nieruchomości z rynku pierwotnego, nowych mieszkań, apartamentów i domów.

Jeśli chodzi o sprzedaż na pierwszym miejscu jest Madryt, za którym uplasowała się Barcelona, Malaga, Alicante i Baleary.

 

Dane podane prze INE potwierdzają kolejny miesiąc z rzędu zdecydowaną poprawę na rynku nieruchomości, śmiało można powiedzieć kryzysowi Adiós.

 

Dodano: 10 sierpień, 2017

Tagi: dom w Hiszpanii. Kryzys w Hiszpanii, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja