CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii.

Panując zakup nieruchomości w Hiszpanii zastanawiasz się jakie będą koszty utrzymania Twojego nowego apartamentu bądź domu w Hiszpanii.

Zależy to w dużym mierze od typu, standardu nieruchomości jaką nabędziesz ( apartament, dom, mieszkanie, szeregówka, bungalow) oraz od regionu w którym dana nieruchomość się znajduje.

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii składają się głównie z trzech elementów :

Opłata do wspólnoty mieszkaniowej (comunidad de vecinos), to jest nic innego jak koszty utrzymania części wspólnych (ogrodu, basenu, oświetlenia osiedla…), opłaty na rzecz funduszu remontowego.

Czynsz jest płatny w zależności od osiedla, co miesiąc lub co kwartał, bądź też  co pół roku. Ustala to wspólnota mieszkaniowa podczas głosowania.

Koszt utrzymania mieszkania w Hiszpanii jest  zwykle niższy niż w Polsce. Zależy w dużym stopniu od standardu i ceny osiedla na którym znajduje się nieruchomość.

Przy tanich urbanizacjach na Costa Blanca może wynieść za mieszkanie 300 euro za rok. Dla większych apartamentów położonych na urbanizacjach gdzie jest basen, siłownia, SPA zwykle wynosi między 100 a 200 euro miesięcznie.

Oczywiście w przypadku luksusowych osiedli i dużych apartamentów ten koszt będzie odpowiednio wyższy.

Podatek od nieruchomości w Hiszpanii.

Podatek od nieruchomości w Hiszpanii – czyli I.B.I. (Impuestos sobre Bienes Inmuebles )

Podatek od nieruchomości w Hiszpanii płatny jest raz w roku. Zwykle płaci się go we wrześniu lub październiku każdego roku.

Wysokość podatku zależy od regionu i lokalizacji. Jego obliczenie odbywa się na bazie wartości katastralnych nieruchomości w danej okolicy.

Za mieszkanie około 60 m2 w Alicante zapłacisz około 200 euro za rok.

Oczywiście za większe nieruchomości ( apartamenty, domy) w Hiszpanii zapłacisz proporcjonalnie więcej.

Zawsze przed podpisanie aktu zakupu nieruchomości w Hiszpanii kupujący otrzymuje wyciąg z Catastro wraz z informacją o ostatniej wysokości podatku od nieruchomości. Podatek musi być opłacony, przed aktem notariusz sprawdza czy został on opłacony, brak tej opłaty powoduje, że nieruchomość nie może być sprzedana.

Opłaty za media (prąd, woda).

Pozostałe koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii są obliczane na podstawie rzeczywistego zużycia. Co ciekawe bardzo często do rachunku za wodę jest doliczana rownież opłata za wywóz śmieci. Opłata z tytułu wody, kanalizacji, śmieci za mieszkanie 70 metrowe wynosi na Costa Blanca około 20 euro miesięcznie, zakładając, że w mieszkaniu cały czas jest zamieszkane.

Koszt energii elektrycznej w Hiszpanii. Rachunek zwykle przychodzi co miesiąc, dla przykładu koszt zużycia energii elektrycznej wacha się między 15 a 30 euro miesięcznie. Dużo zależy od pory roku, od tego czy w mieszkaniu używamy klimatyzacji.

Na tym przykładzie widać, że koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii są zwykle niższe niż w Polsce.

Zapraszamy do kontaktu z CALACOSTA, z przyjemnością przedstawimy Ci Naszą ofertę domów, apartamentów i mieszkań w Hiszpanii.

Dodano: 21 lipca, 2016

Tagi: dom w Hiszpanii, finansowanie nieruchomości w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii, mieszkania od dewelopera na Costa Blanca, mieszkanie w Hiszpanii, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Torrevieja, nowe apartamenty w Hiszpanii, nowe domy Costa Blanca, zakup mieszkania w Hiszpanii, zakup nieruchomości w Hiszpanii, zakup nieruchomości w Hiszpanii. Apartamenty w Hiszpanii. Nieruchomości Costa Blanca. Nieruchomości Costa del Sol.Hiszpańskie nieruchomości