CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Luksusowe nieruchomości w czasach pandemii.

Luksusowe nieruchomości są odporne na finansowe zawirowania na rynkach — wynika z danych analizowanych przez ekspertów CALACOSTA HOME IN THE SUN , Agencji  działającej na rynku nieruchomości premium w Hiszpanii i Portugalii, społeczna izolacja z powodu epidemii sprawiła, że klienci pytają o luksusowe inwestycje, najlepiej już gotowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się Portugalia, ze szczególnym uwzględnieniem Lizbony. W Hiszpanii natomiast popularne są luksusowe projekty apartamentowe i willowe w Marbella na Costa del Sol. 

Co ciekawe, pojawiają się zapytania o luksusowe „finki” – duże posiadłości czasami z własnymi winnicami bądź plantacjami oliwek czy pomarańczy. Tutaj prym wiedzie Majorka, gdzie można znaleźć przepiękne propozycje. 

Z naszego doświadczenia wynika, że klienci kupują ekskluzywne nieruchomości za granicami Polski dlatego, że chcą i mogą sobie na nie pozwolić, spełniają też swoje marzenia. Są dobrze zorientowani i niezależnie od tego, czy urzekła ich lokalizacja, czy też myślą o inwestycji, wiedzą, że dobrze lokują kapitał- wyjaśnia doradca klienta Premium CALACOSTA HOME IN THE SUN.

W przypadku starannie wybranych lokalizacji w Hiszpanii czy Portugalii ważny jest także fakt, iż luksusowa nieruchomość zakupiona na międzynarodowym rynku premium jest także łatwiej i szybciej zbywalna niż w Polsce. Spektrum potencjalnych przyszłych kupujących jest znacznie szersze niż w Polsce. Jest to widoczne w najlepszych lokalizacjach w Hiszpanii czy Portugalii, gdzie wśród nabywców nieruchomości znajdziemy klientów Premium z całego praktycznie Świata. 

Dodatkowo przymusowa izolacja sprawiła, że wielu wymagających klientów poszukuje luksusowych nieruchomości z basenem, dużym ogrodem i widokiem na morze. Spędzanie okresu kwarantanny i prowadzenie firmy zdalnie przy użyciu współczesnych technologii w takich warunkach jest znacznie prostsze i bardziej komfortowe. Co jest szalenie ważne w sytuacji kiedy jesteśmy właścicielem firmy bądź top managerem w międzynarodowej organizacji. 

Nie możemy zapomnieć, że luksusowa nieruchomość to doskonałe zabezpieczenie przed inflacją i skuteczna ochrona kapitału.  


Dodano: 9 czerwca, 2020

Tagi: inwestycja nieruchomości, luksusowe nieruchomości Hiszpania, luksusowe nieruchomości Polska, luksusowe nieruchomości Portugalia, nieruchomości w kryzysie