CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Malaga na łamach Financial Times

Prestiżowy magazyn brytyjski, mający czytelników na całym świecie, opisuje i podkreśla zmianę i rozwój Malagi jaki się dokonał w ostatnich 15 latach.

Urokliwe ulice, duża ilość światła, świetny klimat, szeroka oferta kulturalna i gastronomiczna. To tylko niektóre z argumentów, które umieszczają Malagę w pierwszej lidze destynacji turystycznych w Europie.

Pierwotnie Malaga była miastem przejazdu, turyści nie zatrzymywali się tu na długo. Była i jest stolicą hiszpańskiej prowincji, ale dla turystów była tylko dobrym lotniskiem, z którego kierowali się do znanych kurortów TorremolinosFuengirola o Marbella

Reputacja miasta teraz jest zupełnie inna. Malaga stała się bardzo atrakcyjnym miastem do którego przyjeżdża wielu turystów. W ciągu kilkunastu lat Malaga zwróciła się do morza, w mieście zbudowano Muelle Uno, nową promenadę, która przyciąga tysiące turystów każdego dnia. Muello uno jest pełne kawiarni, restauracji, znajduje się tam również nowa marina.

Malaga słynie ze swojej oferty kulturalnej, wystarczy wymienić tylko Muzeum Picasso ( Museo Picasso) które znajduje się w casco viejo – starym mieście Malagi. Museo Ruso, Pompidou czy Museo de Malaga. Financial Times zachwyca się nie tylko ofertą kulturalną, jest zauroczony pięknem miejsc w Maladze, które również Nas urzekają : calle Larios, Plaza de Merced, Palacio Solecio, czy nowo otwarty Teatr de Antonio Banderas.

Nie można pominąć niezliczonej ilości miejsc w których można skosztować wyśmienitej hiszpańskie kuchni, wystarczy wymienić tylko: La Campana, El Pimpi, Antigua Casa de Guardia.

Sami mieszkańcy Malagi zauważają zmiany i nie pozostają na nie obojętni, czują się bardzo dumni ze swojego miasta i cieszą się, że odwiedzający Malagę mogą poznać jej urok i piękno.

Dodano: 22 czerwca, 2020

Tagi: co robić w maladze, costa del sol, malaga, muelle uno Malaga, Nieruchomości Costa del Sol, Nieruchomości Malaga, turystyka malaga