CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Malaga najczęściej wyszukiwanym miastem na świecie na Airbnb na sezon 2023 r.

Międzynarodowy sukces Malaga wydaje się nie znać granic. Najnowsze dane potwierdzające ten gwałtowny wzrost pochodzą z wyszukiwań noclegów w różnych miastach na turystycznym portalu noclegowym Airbnb. Gigant zakwaterowania wakacyjnego opublikował listę miast, które wzbudzają największe zainteresowanie wśród jego użytkowników w rozpoczętym właśnie roku, a na szczycie listy nie znajdują się Paryż, Nowy Jork czy Tokio, ale Malaga.

Stolica Costa del Sol, oprócz tego, że w 2023 roku zajmowała pierwsze miejsce na świecie pod względem wyszukiwań na stronie turystycznej, to w 2022 roku była trzecia pod względem liczby zapytań o tego typu pobyt.

Andaluzyjskie miasto, które w ostatniej dekadzie stało się znanym ośrodkiem kulturalnym i technologicznym na popularnym Costa del Sol, jednocześnie pozycjonując się jako idealne miejsce dla pracowników zdalnych, jest wśród 20 miejsc, z którymi Airbnb nawiązało współpracę, aby wspierać pracę z dowolnego miejsca na świecie. To zapewne zwiększyło wskaźnik odwiedzin wśród użytkowników zainteresowanych miastem, czy to długim, czy krótkim pobytem.

Za Malagą w poszukiwaniach na 2023 rok nie ma ani jednego miasta z Europy czy Ameryki Północnej. Na pozycji numer 2 znajduje się Sydney (Australia), a następnie Melbourne (Australia), Auckland (Nowa Zelandia), Bangkok (Tajlandia), Queenstown (Nowa Zelandia), Florianópolis (Brazylia), Porto Seguro (Brazylia), Perth (Australia) i Salvador (Brazylia).

W zestawieniu z 2022 roku, w którym Malaga zamknęła podium, na szczycie wyszukiwań znalazł się tajski Bangkok, a za nim Sydney. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły: Seul (Korea Południowa), Melbourne (Australia), Itapema (Brazylia), Angra dos Reis (Brazylia), Capao da Canoa (Brazylia), Auckland (Nowa Zelandia) i Brisbane (Australia).

Nie dziwi Nas popularność Malagi wśród zagranicznych turystów. Piękne plaże, doskonała infrastruktura, atrakcje kulturalne i gastronomiczne, Marbella, przyciągają co roku turystów na Costa del Sol. Doskonała pogoda przez cały rok przyciąga spragnionych słońca mieszkańców północnej Europy w tym również polaków.

Costa del Sol znana jest od wielu lat jako europejska stolica golfa, pola położone w Marbella i okolicach odwiedzane są przez rzesze grających przez cały rok.

Dodano: 13 stycznia, 2023

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości w Hiszpanii