CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Mieszkania w prowincji Alicante sprzedają się dobrze

Alicante umocniło się na pozycji motoru napędowego sektora nieruchomości w regionie Walencji.  W prowincji Alicante w roku 2017 miało miejsce 50,8% z 79.190 transakcji sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych w całym regionie Walencji.

W porównaniu do roku 2011 kiedy liczba transakcji osiągnęła historyczne minimum w 2017 roku nastąpił wzrost o 66%,  niewiele mniejszy jaki zanotowano w całej Hiszpanii – 77,1%.

Raport przedstawiony przez BBVA Research mówi również o wzroście popytu który zaczyna również odbijać się na cenach nieruchomości w Alicante.  Cały Region Autonomiczny Walencji zanotował lekki wzrost na poziomie 1,6% z czego Alicante na poziomie 1,9%.

Coraz większą rolę ogrywają nieruchomości wakacyjne. W popularnym regionie Costa Blanca ponad 50% sprzedanych nieruchomości to apartamenty, wille i domy wakacyjne. Duży udział mają w tym sektorze kupujący pochodzący z zagranicy. Kupujący z północy Europy  odpowiadają za zakup prawie 50% nieruchomości w Prowincji Alicante. Pochodzą głównie z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii …

W prowincji Castellón mieszkania wakacyjne nabywają głównie klienci pochodzący z Hiszpanii.  Tutaj wyróżnia się zdecydowanie aktywność nabywców z Madrytu.

 

Autor:

Grzegorz Wojciechowski

CALACOSTA HOME IN THE SUN

Dodano: 10 lipca, 2018

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, inwestycje w nieruchomosci, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Mieszkania Costa Blanca, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Walencja, zakup nieruchomości w Hiszpanii