CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Na sprzedaż miasteczko gdzie kręcono westerny w Almerii.

Kawałek historii hiszpańskiego kina i słynnych produkcji typu „spaghetti western” reżyserowanych przez włoskiego reżysera Sergio Leone w latach 60-tych jest na sprzedaż na pustyni Tabernas w Almerii. Wioska odtwarzająca amerykański Dziki Zachód, ochrzczona Western Leone, jest na sprzedaż za 2,8 mln na portalu idealista.

Działka o powierzchni 8,5 ha ma właściwości miejskie i rustykalne, zachowane są na niej oryginalne plany zdjęciowe z filmu „Hasta que llegó su hora”, z udziałem Claudii Cardinale, Charlesa Bronsona i Henry’ego Fondy, w reżyserii Sergio Leone, po tym jak zamienił ten kawałek pustynnej ziemi w Almerii w Dziki Zachód USA, od Arizony po Teksas, z mitycznymi filmami takimi jak „Dobry, zły i brzydki”, „Śmierć miała cenę” czy „Za garść dolarów” z udziałem hollywoodzkiej gwiazdy, Clinta Eastwooda.

Według ogłoszenia jest on obecnie odwiedzany przez turystów jako park rozrywki, choć idealnie nadaje się na budowę światowej klasy studia filmowego, z zadaszonymi magazynami i nowoczesnymi dekoracjami lub parku rozrywki.

W wiosce znajduje się sala do pokazów, z mitycznym barem, sklep, łazienki do użytku publicznego, studio fotograficzne, stajnie, ranczo i wioska meksykańska. Na jej ulicach kręcono dziesiątki filmów, teledysków i reklam telewizyjnych.


Dodano: 9 lipca, 2022

Tagi: almeria, Hiszpania nieruchomości, marbella, nowe apartamenty w Hiszpanii, nowe nieruchomości w Hiszpanii, westernowe miasteczko