CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Nabywca nieruchomości luksusowych w Hiszpanii, kim jest?

Rynek luksusowych nieruchomości w Hiszpanii przeżywa boom, częściowo dzięki pojawieniu się w tym segmencie młodych ludzi. W rzeczywistości pokolenie milenialsów, urodzonych w latach 1981-1995, stanowi już 25% wszystkich transakcji dotyczących luksusowych domów o wartości ponad trzech milionów euro, zgodnie z 1. raportem na temat luksusowego rynku mieszkaniowego w Hiszpanii przygotowanym przez Hiscox, firmę ubezpieczeniową oferującą rozwiązania zaprojektowane specjalnie dla osób o wysokiej wartości netto.

Co więcej, oczekuje się, że ich obecność na rynku będzie nadal rosnąć, ponieważ pokolenie to wraz osobami urodzonymi w latach 1996-2010 będzie stanowić ponad 60% nabywców na rynku luksusowym do 2025 roku, a ich wydatki będą rosły trzy razy szybciej niż w przypadku innych pokoleń.

Te młode pokolenia są cyfrowe, hiperpołączone i mają wysokie wartości społeczne i etyczne, a ich głównymi zawodami są te związane ze zdrowiem, nauką i badaniami, a także wszystkie te z komponentem „technologicznym”. Przedkładają jakość życia nad inne interesy. Dlatego też, jeśli chodzi o mieszkania, preferują nowo wybudowane lub niedawno odnowione, zawsze najwyższej jakości, szukają elastyczności w projektowaniu i natury, wraz z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami, to są kwestie , które będą w najbliższych latach definiować luksusowe nieruchomości w nowych pokoleniach. Jednak obecnie kupno i sprzedaż luksusowych nieruchomości jest nadal prowadzona przez pokolenie X, osoby urodzone w latach 1961-1980, głównie ze względu na kwestię siły nabywczej, zgodnie z raportem.

Międzynarodowy nabywca


W Hiszpanii liczba milionerów w 2022 r. przekroczyła 1 130 000. Jednak profil klienta poszukującego luksusowych nieruchomości o wartości ponad trzech milionów euro w Hiszpanii jest w większości międzynarodowy, który szuka bezpiecznej inwestycji lub alternatywnie drugiego domu, w którym może mieszkać przez kilka miesięcy w roku. Według raportu, większość tych inwestorów pochodzi z krajów Unii Europejskiej, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Ponadto w ostatnich latach nabywcy z Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu dołączyli do hiszpańskiego sektora luksusowych rezydencji.

Malaga, ulubione miejsce brytyjskich inwestorów
Prowincja Malaga nie tylko przoduje w tym segmencie z 34% całkowitej liczby tych luksusowych domów w Hiszpanii, ale także, zgodnie z raportem, 90% zakupów tego typu nieruchomości w okolicy dokonywanych jest przez obcokrajowców, którzy szukają głównie drugiego domu. Jest to więc ulubione miejsce par excellence brytyjskich nabywców, którzy pomimo Brexitu nadal stanowią większość zagranicznych nabywców w prowincji, z 20% transakcji. Za Brytyjczykami podążają Francuzi, Szwedzi i Belgowie, a także coraz częściej inwestorzy niemieccy, austriaccy i holenderscy. W obszarze La Zagaleta, jednym z głównych podrynków w Hiszpanii, wyróżniają się również nabywcy arabscy, a także Brytyjczycy, Niemcy, Skandynawowie i Rosjanie.

Jeśli chodzi o nabywców krajowych, mieszkańcy Madrytu są głównymi nabywcami luksusowych domów w Maladze, zwłaszcza w Marbelli, gdzie od czasu pandemii i korzystając z elastyczności pracy zdalnej, chcieli założyć swoją pierwszą rezydencję. Ponadto, według przedziału wiekowego, profil inwestora luksusowych nieruchomości w Maladze mieści się w przedziale od 40 do 55 lat.

Madryt, wiodące miasto dla hiszpańskojęzycznych inwestorów
W Madrycie, który miejscem dla 10% wszystkich luksusowych domów wartych ponad 3 miliony euro, trudno jest mówić o jednym profilu nabywcy. Jednak główny inwestor w tym segmencie w stolicy nadal pochodzi z Ameryki Łacińskiej.

W związku z tym zarówno profil, jak i narodowość nabywcy różnią się w zależności od obszaru, na którym się koncentruje, a zatem w dzielnicach Salamanca i Almagro dominują inwestorzy meksykańscy i wenezuelscy, którzy chcą osiedlić się w pobliżu najbardziej ekskluzywnych dzielnic handlowych stolicy. Z drugiej strony, w Retiro przeważają nabywcy krajowi poszukujący domów na własny użytek; w El Viso przeważają rodziny europejskich dyplomatów; w La Finca dominuje profil „nowobogackich”, krajowych i międzynarodowych w mniejszym stopniu, w tym profesjonalistów medialnych, takich jak sportowcy lub osoby ze świata show-biznesu; a w La Moraleja profil nabywcy jest również głównie krajowy, z dużą liczbą odnoszących sukcesy profesjonalistów ze świata biznesu, a także celebrytów telewizyjnych, znanych sportowców lub znanych artystów.

Jeśli chodzi o przedział wiekowy, typowy nabywca nieruchomości wartych ponad 3 miliony euro w Madrycie ma od 40 do 50 lat.

Dodano: 14 września, 2023

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, luksuswhiszpanii, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości Walencja, nieruchomoscimarbella