CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Najpiękniejsze miasteczko na hiszpańskim wybrzeżu znajduje się w Andaluzji

Brytyjska gazeta The Telegraph wytypowała „20 najlepszych nadmorskich miast w Hiszpanii”. 5 spośród nich znajduje się w Andaluzji. Na 17. miejscu znajduje się miejscowość Mojácar w Almerii, na 15. miejscu miasteczko Nerja , a na 5. miejscu miasto Estepona w prowincji Malaga.

Tarifa (Kadyks) wskoczyła do pierwszej trójki na miejscu 3, ale najpiękniejszym nadmorskim miastem w Hiszpanii według gazety The Telegraph jest Sanlúcar de Barrameda znajdujące się w prowincji Kadyks.
Gazeta opisuje je jako „spokojne miasto słynące z produkowanej tam i tylko tam manzanilli oraz wspaniałych owoców morza serwowanych w wielu bezpretensjonalnych barach.

The Telegraph proponuje zjedzenie talerza soczystych krewetek z Sanlúcar (langostinos camarotes), a następnie przeprawenie się promem przez rzekę Guadalquivir do pięknych plaż otaczających rezerwat przyrody Doñana”.

Sanlúcar de Barrameda, najlepsze nadmorskie miasto w Hiszpanii

Sanlúcar de Barrameda jest znane ze swojej bogatej historii, typowej andaluzyjskiej architektury, plaż i roli w rozwoju handlu i eksploracji w minionych stuleciach. Historia Sanlúcar sięga czasów rzymskich, ale jego znaczenie wzrosło w okresie średniowiecza i Ery Wielkich Odkryć. To właśnie z Sanlúcar Krzysztof Kolumb rozpoczął swoją trzecią podróż do Ameryki w 1498 roku. Miasto szczyci się bogactwem zabytkowych budynków, takich jak Castillo Santiago, Pałac Miejski.

Sanlúcar jest idealną bazą wypadową do zwiedzania Parku Narodowego Doñana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rzeka Gwadalkiwir wpada do Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Sanlúcar, tworząc wyjątkowy krajobraz i oferując możliwości wycieczek łodzią i obserwacji ptaków.

Sanlúcar jest również znane z Feria de la Manzanilla, która odbywa się w czerwcu, gdzie miasto wypełnia się kolorami, muzyką i typowym andaluzyjskim tańcem flamenco. Sanlúcar słynie z tego, że jest miejscem narodzin manzanilli, rodzaju lekkiego, wytrawnego wina sherry. Gastronomia regionu jest przepyszna, a potrawy takie jak krewetki Sanlúcar i tuńczyk almadraba są prawdziwymi przysmakami dla smakoszy.

Sanlucar de Barrameda słynie również z pięknych plaż, plaża Calzada i plaża Bajo de Guía, są popularne zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców, drobny jasny piasek zaprasza do kąpieli słonecznych i morskich.

Dodano: 22 lipca, 2023

Tagi: dom w Hiszpanii, Miasta Hiszpania, Miasteczka Andaluzja, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości w Hiszpanii, Sanlúcar de barameda