CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Najpiękniejsze plaże na Costa Blanca

Alicante, hiszpańska prowincja z największą liczbą błękitnych flag, liczy sobie ponad 218 kilometrów spokojnych i przejrzystych wód.

Przedstawiamy listę najlepszych w naszej ocenie plaż na wybrzeżu Costa Blanca. Znajdź z CALACOSTA HOME IN SPAIN swoją hiszpańską nieruchomość przy jednej z pięknych plaż.

Playa La Granadella de Jávea

Wybrzeże Costa Blanca, jedno z głównych skupisk turystycznych, pełne słońca i plaż, na swoich 218 kilometrach długości obejmuje rejony takie jak Marina Alta, la Marina Baixa, l’Alacantí y el Baix Vinalop. Jej plaże charakteryzują się swoją rozległością oraz niegłębokimi wodami. Ponadto, Alicante poza 58 wyróżnieniami na swoich plażach i 12 w marinach, jest prowincją hiszpańską z największą ilością błękitnych flag. Spójrzmy więc, dokąd zmierzać, by nie przegapić tych wspaniałych miejsc.

Plaża La Granadella, w Jávea, głównie złożona ze skał i żwiru, to malutka podmiejska plaża o 200 metrach długości, otoczona przez lasy sosnowe, idealna do nurkowania.

Playa Carabassí de Elche

Rozciąga się na 900 metrów, a jej przeciętny poziom zaludnienia jest dość wysoki, między innymi przez jej usytuowanie w pobliżu miasta Santa Pola. Ta złocista, piaszczysta plaża jest chroniona, odizolowana od zgiełku miasta, bez promenady, co sprawią większą radość z jej odkrywania. Wyróżnia się strefą dla nudystów. Jej środowisko naturalnemu ma ogromną  wartości ekologicznej, jest otoczona wydmami. Ci, którzy z niej korzystają polecają przybyć tutaj (nawet samochodem), ze względu na krystalicznie czystą wodę oraz jej temperaturę, chłodniejszą od średnich temperatur w innych strefach Morza Śródziemnego.  Sprawdź Nasze oferty nieruchomości na Costa Blanca blisko plaży Carabassi.

Playa La Caleta de Villajoyosa

Odludna plaża u podnóża klifów, niezbyt często uczęszczana (między innymi dlatego, że ciężko jest do niej trafić, o ile wcześniej o niej nie słyszałeś), dobry wybór dla tych, którzy chcą uniknąć zatłoczonych prowincjonalnych plaż. Ma 160 metrów długości i ok. 30 metrów szerokości. Plaża żwirowa, woda spokojna, wyróżniająca się swoją przejrzystością. Playa de La Caleta znajduje się w strefie chronionej, oddalona od strefy miejskiej.

Playa de Tabarca

Usytuowana na wyspie Tabarca, swoją popularność zawdzięcza rezerwatowi morskiemu, bogatemu w różnorodną florę i faunę. Plaża długa na 200 metrów, szeroka na 20, żwirowo-piaskowa.  Można się do niej dostać z portów w Santa Pola, Guardamar, Torrevieja i Alicante.
Playa de Tabarca to idealne miejsce na weekendowy wypad czy ucieczkę za miasto.
Nie przeszkadza fakt, iż miesiącach letnich odwiedza ją dziennie nawet 3000 turystów!
Na uwagę najbardziej zasługują jej krystalicznie czyste wody i subtropikalny charakter.

Playa de Levante de Benidorm

O idealnej strukturze turystycznej, wybitny, jedyny w swoim rodzaju: Benidorm.
Gęsto zaludniona, otoczona wysokimi budynkami, wypełniona animacjami o każdej porze dnia, życiu nocnym pełnym wrzawy i wielu opcjach rozrywki. Jest znana jako ‘plaża świtu’ i jest, w rzeczy samej – tętniącą życiem plażą, jedną z najliczniej uczęszczanych na wybrzeżu śródziemnomorskim. Rozciąga się na długość ponad dwóch kilometrów. Jej piasek jest drobny i złocisty, a jej wody przejrzyste. Nie łatwo znaleźć wolne miejsce, lecz dla niezliczonego grona jej fanów jest to część jej magii.

Playa Racó de l’Albir de Alfaz del Pi

Przy latarni morskiej Punta Bombarda, która zamyka zatokę, znajduje się plaża Racó de l’Albir de Alfaz del Pi, która jednocześnie jest przedłużeniem Cap Blanch. Żwirowa, o czystych wodach, jest dobrym wyborem dla tych, którzy pragną aktywnego odpoczynku,  sportów wodnych. Charakter tego miejsca jest bardzo żywiołowy, znajduje się tutaj wiele tymczasowo wzniesionych namiotów w których można wypożyczyć sprzęt do windsurfingu. Plaża kamienista, o czystych wodach i długości 500 metrów. Oddzielona od południa rezerwatem przyrody Sierra Helada, gdzie można ujrzeć liczne gatunki ryb i skorupiaków. Plaża zlokalizowana jest w strefie podmiejskiej.

Playa Marineta Casiana de Denia

Plaża o ciemnym piasku i spokojnych wodach. Ma około 1,2 km długości, znajduje się w strefie podmiejskiej i ma niezwykle uroczą promenadę. Południe oddzielone od północy falochronem. Jej poziom zaludnienia jest wysoki, można na niej trenować różne sporty wodne, w tym nurkowanie. Ci, którzy ją odwiedzają, polecają ją na wypad z rodziną, przede wszystkim ze swoimi pociechami, ze względu na płytkość i bezpieczeństwo wody.

Playa de La Fossa de Calpe

Usytuowana w zatoce pomiędzy klifami, można z niej dojrzeć jeden z najbardziej emblematycznych rezerwatów przyrody w Walencji: el Peñón de Ifach, symbol Costa Blanca. O złocistym piasku i przejrzystych wodach, mierzy około kilometra długości. Jej szeroki deptak jest pełen sklepów, lodziarni, restauracji. Plaża jest licznie uczęszczana przez plażowiczów.

Playa La Roda de Altea

Mieści się tuż przy centrum miejscowości Altea, jest kontynuacją plaży Cap Negret, która rozciąga się aż do portu rybackiego. Piaszczyto-żwirowa powierzchnia, rozciąga się na 1,4 kilometra. Zazwyczaj jest gęsto zaludniona. O wodach spokojnych, delikatnie falujących.
Mówimy o jednej z najbardziej tętniącej życiem plaż w Altei, mimo, iż według ludzi którzy na nią przybywają, wolą ją za brak tłumów, jakie można spotkać na plażach piaszczystych.
W okolicy znajdują się liczne punkty usługowe urozmaicające pobyt, takie jak sklepy, bary czy restauracje. W pobliżu znajduje się parking.

Playa El Postiguet de Alicante

Plaża el Postiguet znajduje się w centrum miasta Alicante i nosi imię  malutkiej okiennicy z dostępem  do ludności przez mury. O złocistym piasku i spokojnych wodach, zlokalizowana u stóp Castillo de Santa Bárbara, zabytkowej warowni, i zaraz przy deptaku la Explanada. Wśród mieszkańców regionu Alicante jest jedną z najpopularniejszych. Nienadaremnie jest wspominana w wielu popularnych piosenkach hiszpańskich, t.j. „La manta al coll” .

Dodano: 17 lutego, 2017

Tagi: jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, kupić nieruchomość w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Costa Blanca, nieruchomości Torrevieja, nowe mieszkania Costa Blanca, nowe mieszkania w Hiszpanii, plaże Costa Blanca, plaże w Hiszpanii, Tanie mieszkania Torrevieja, tanie nieruchomości Costa Blanca, zakup nieruchomości w Hiszpanii. Apartamenty w Hiszpanii. Nieruchomości Costa Blanca. Nieruchomości Costa del Sol.Hiszpańskie nieruchomości