CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Nasza ulubiona Północna część Costa Blanca 

Północna część Costa Blanca przyciąga ludzi z różnych środowisk i z wielu krajów. Stanowi idealne połączenie naturalnego piękna oraz tego stworzonego przez człowieka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Dziś chcemy przybliżyć Państwu Nasze ulubione miejscowości na tej części Costa Blanca. W ocenie Naszego zespołu są to najlepsze lokalizacje na zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Denia 

Samą Denię zamieszkuje ponad 40.000 mieszkańców. Latem liczba ta wzrasta nawet do 200.000 wraz z turystami. Nieruchomości można kupić w różnych częściach miasta. Obszar miejski znajduje się bezpośrednio nad brzegiem morza. Panują tu idealne warunki dla osób, które cenią sobie klimat nadmorskich restauracji oraz bliskość przystani żeglarskich.  

Jeżeli chodzi o nieruchomości na sprzedaż w Denii, apartamenty kosztują od 70.000 do prawie 300.000 euro za komfortowe budynki położone przy morzu. Spokojny charakter miasta otoczonego przez okoliczne góry może odpowiadać każdemu, kto szuka zacisznego miejsca na osiedlenie się w Hiszpanii. Oprócz apartamentów na rynku można znaleźć również piękne domy i wille w Denia, tu już ceny zależą od lokalizacji, architektury budynku, jego wielkości. Zaczynają się pd około 200.000,00 euro a również są rezydencje i wlle kosztujące miliony euro. 

Na terenie nowoczesnej i rozległej przystani znaleźć można wiele restauracji oferujących różnorodne kuchnie świata. Wzdłuż 20-kilometrowego wybrzeża Denii rozciągają się bardzo popularne plaże Las Rotas oraz Las Marinas. Jest to miejsce chętnie wybierane przede wszystkim przez miłośników sportów wodnych. Obszar ten odznacza się dużą różnorodnością terenu. Zaledwie 5 km od Denii znajduje się Park Naturalny Macizo del Montgó. Nieopodal miasta roztacza się zaś rozległy równinny teren, doskonały do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. 

Usytuowany na przystani port promowy zapewnia połączenia miasta z Balearami, w tym z wyspą Ibiza, na którą przeprawa zajmuje około 3,5 godziny. W pobliżu znajduje się także pole golfowe La Stella oraz wiele obszarów historycznych jak na przykład mauretański zamek. Duża różnorodność miejsc sprawia, że nie można tu narzekać na nudę.

W tym szczególnym mieście wciąż jest niewielu obcokrajowców – przynajmniej w porównaniu z innymi obszarami Costa Blanca. Denię zamieszkuję około 5.000 osób będących rezydentami Unii Europejskiej. Jest to jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę, wybierając ten teren jako miejsce do życia. Miasto zamieszkuje wielu Brytyjczyków, jednak nie aż tylu, aby wpłynąć na tradycyjną, hiszpańską kulturę. 

Festiwale, które odbywają się w tym mieście, stanowią istotną część tutejszego życia. Są to na przykład coroczne uroczystości w marcu oraz Bous a lar Mar – narodowego święta w roli głównej z bykami na plaży i w morzu. Impreza ta przyciąga tłumy turystów z całego świata. 

Lokalizacja Denii jest doskonała. Z lotnisk znajdujących się w Alicante oraz Walencji można dostać się do miasta, podróżując głównymi drogami, w około 1 h 15 min. Położenie geograficzne sprawia, że na tym obszarze panuje komfortowy klimat przez cały rok. Temperatury sięgają maksymalnie około 30 stopni Celsjusza, a w zimę nie spadają poniżej 8 stopni Celsjusza. Denia to obszar, który łączy naturalne piękno oraz ducha miasta. Wszystko to przekłada się na wysoką jakość życia, którą cenią sobie coraz częściej nabywający nieruchomości w Denia. 

Benidorm 

Benidorm to dawna rybacka wioska, która czasami nazywana jest miejscem narodzin turystyki pakietowej, głównie ze względu na ogromny rozwój od lat 60 XX wieku. Teraz jest to duży kurort na północ od Alicante,w którym można kupić wspaniałe nieruchomości.

Spowolnienie gospodarcze nie dotknęło tego dobrze rozwiniętego rynku nieruchomości, który pod koniec XX wieku zanotował duży wzrost. Ceny nieruchomości w Benidormie są stosunkowo wysokie, koszt zakupu apartamentu z jedną sypialnią to minimum 100.000 funtów. Ceny domów zaczynają się od około 250.000 euro, luksusowe nieruchomości zaś kosztują ponad 500.000 euro.

Bliźniacze plaże Playa de Levante oraz Playa de Poniente są otoczone barami i promenadami. 5-kilometrowy odcinek wybrzeża stwarza doskonałe warunki do uprawniania sportów wodnych oraz innych aktywności. Na obrzeżach miasta znajduje się wiele parków wodnych i tematycznych, które czynią Benidorm idealnym miejsce dla całych rodzin. Najwięcej turystów przebywa tu latem.

Benidorm jest jednak najbardziej znany z rozwiniętego w mieście życia nocnego. W okolicy znajduje się wiele barów oraz klubów nocnych. Kurort ten słynie przede wszystkim z pokazów kabaretowych, między innymi w Pałacu Benidorm w centrum miasta. Co więcej, ogromny wybór sklepów, w tym wiele designerskich marek, sprawia, że Benidorm jest idealnym miejscem na zakupy. Słynna Tapas Alley znajduje się na Starym Mieście. Znana jest z szerokiej oferty kulinarnej tego regionu. Wąskie uliczki oraz spokojna przyroda pozwalają na odrobinę wytchnienia i relaksu od bardziej rozrywkowych części miasta. 

Benidorm obsługiwany jest zazwyczaj przez lotnisko w Alicante – przejazd trwa około 45 minut. W przypadku lotniska w Walencji należy poświęcić około 1 h 30 min. na podróż. Klimat jest korzystny, latem temperatura przekracza 29 stopni Celsjusza, lecz zimą nie spada poniżej 7-8 stopni Celsjusza. Pomimo obecności prawdziwych elementów hiszpańskiej kultury w wielu miejscach wydaje się mocno zorientowany na turystykę. Mimo to jest to rejon, który ma bardzo wiele do zaoferowania, w tym bardzo ekscytujący styl życia dla zagranicznych nabywców nieruchomości. 

Javea

Senna wioska Javea stała się kwitnącym miastem, w którym łączą się wpływy tradycji i nowoczesności. Miasto znane jest jako Xabia w Walencji. Ma własną przystań oraz piękną, piaszczystą plażę nad zatoką Arenal. Ta oraz kamienista plaża La Grava oznaczone zostały Błękitną Flagą i są otoczone restauracjami i barami. W pogodny dzień można stąd zobaczyć wyspę Ibizę. 

W obliczu realnego zagrożenia grasującymi piratami pierwotni mieszkańcy Javei zbudowali swoje miasto nieco w głębi lądu. Wąskie uliczki zbiegają się tu wokół XIV-wiecznego kościoła San Bartolemé, który został obroniony przed atakiem agresorów. Gotycka architektura widoczna jest także w chronionych kutymi balustradami i balkonami oknach budynków znajdujących się na Starym Mieście.

Dynamiczny rozwój miasta datowany jest na lata 70. XX wieku. Trwa on do dzisiaj, jednak pojawiły się plany prawne, które zabraniają budowy nowych wysokich budynków. Strefa portowa z jachtami roztacza hiszpański klimat i jest popularna wśród mieszkańców. 

Dach monumentalnego kościoła został zaprojektowany i zbudowany tak, aby przypominał kadłub statku pływającego po falach. W okolicy znajduje się wiele barów i restauracji, w których można delektować się pysznymi posiłkami oraz spróbować „Jijona”, czyli nugatowych lodów z lokalnych migdałów. 

Obszar wokół plaży Arenal to kolejna popularna okolica, pełna niewielkich sklepików oraz tętniących życiem różnorodnych barów i restauracji. Dwupokojowe mieszkanie nad brzegiem morza kosztuje zaledwie 130.000 euro. 

Cap de San Antonio i Cap de La Nao to skaliste przylądki, które osłaniają zatokę. Są zwieńczone latarniami morskimi. Zlokalizowane są na nich wspaniałe wille w Javea usiane wokół klifów. Właścicielami jednej z nieruchomości jest hollywoodzka para – Michael Douglas oraz Catherina Zeta Jones, innej zaś słynna szefowa kuchni Nigella Lawson. 

Warto jednak zauważyć, że wiele ze znajdujących się tu wilii służy jako drugie domy, a poza sezonem jest tu naprawdę cicho. Najlepsze miejsca do całorocznego użytkowania znajdują się zwykle wokół plaży Arenal, w porcie lub na Starym Mieście. 

Góra Montgo jest jednym z głównych punktów znajdującego się na obszarze naturalnego parku. Jest chętnie odwiedzana przez spacerowiczów spragnionych chłodnej bryzy. Wspinaczka na samą górę zajmuje około trzech godzin, ale po drodze można się zatrzymać, by podziwiać słynne malowidła jaskiniowe. 

Kuszące widoki Javei można podziwiać z wielu szlaków turystycznych w okolicach klifów. 27-kilometrowy szlak łączący 15 kultowych punktów widokowych, znany jako Miradores de Javea, oferuje jedne z najlepszych widoków na Costa Blanca. Idąc wzdłuż linii brzegowej, można odkryć liczne zatoczki, od dawna opuszczone przez piratów. 

Javea znajduje się 84 km od lotniska w Alicante,  lotnisko i miasto dzieli odległość, którą można pokonać w 1h 15 min. Nieco dalej od Javea zlokalizowane jest lotnisko w Walencji.

Sielankowy styl życia w Javea wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Tereny Cap Marti i Absubia są popularne ze względu na bliskość plaży Arenal. Trzypokojowa willa kosztuje około 475.000 euro, apartamenty o podobnej wielkości są znacznie tańsze – koszt ich zakupu wynosi około 140.000 euro. 

Ekskluzywne wille znajdują się w obszarze Puerta Fenicia, ale również ich zakup wiąże się z wyższymi kosztami. U podnóża góry Montgo można znaleźć willę z trzema sypialniami otoczoną lasami za około 400.000 euro. Lepsze okazje można znaleźć w miastach i wioskach otaczających Javea. W dolinie Jalon znanej na przykład z winnic, można kupić czteropokojową willę za 180.000 euro lub dom z trzema sypialniami za 135.000 euro. W pobliżu znajduje się wioska Orba. 

Moraira

Moraira jest położona pomiędzy górami i morzem, dlatego też łatwo zrozumieć, dlaczego jest poszukiwanym miejscem dla doświadczonych nabywców nieruchomości. To senna wioska, która przyciąga międzynarodowy tłum szukających autentycznych hiszpańskich przeżyć. 

Rygorystyczne przepisy dotyczące planowania sprawiają, że nie ma tu olbrzymich kompleksów hotelowych niszczących krajobraz – większość nieruchomości to wolnostojące, dwupiętrowe wille z prywatnymi basenami położone wśród drzew wzdłuż wybrzeża lub hiszpańskie domki ze wspólnymi basenami. 

Samo miasto to mieszkanka wąskich brukowanych alejek i szerokich, nowoczesnych ulic otoczonych palmami. Markowe sklepy z ubraniami oraz tętniące życiem kawiarnie i bary przyciągają mieszkańców Madrytu, a także europejskie rodziny latem. 

W piątkowy poranek na rynku odbywa się targ, na którym można znaleźć wiele świeżych produktów, a także ubrania i biżuterię. Codziennie na straganach można dostać świeżo złowione owoce morza. Ci, którzy wolą gotowe posiłki, są rozpieszczani przez bary i restauracje. Znajdują się tu zarówno bary typu tapas, jak i restauracje oznaczone gwiazdką Michelin. Wybór jest duży, dopasowany do portfela każdego. 

Moraira ma cztery główne plaże – największa Playa la Ampolla znajduje się w odległości krótkiego spaceru od miasta. Położona jest tuż pod zamkiem, a jej cechą charakterystyczną są liczne małe zatoczki. Zaledwie 1 km wzdłuż wybrzeża jest osłonięta zatoką plaża El Portet. Oferuje ona miejskie plaże oraz urokliwą promenadę pełną barów i restauracji. W dolinie w głąb lądu lśnią winnice, w których hodowane są winogrona Muscat – idealne na słodkie deserowe wino Muscatel. 

Moraira znajduje się w odległości około 1 godziny jazdy od lotniska w Alicante a dojazd do Moraira z lotniska w Walencji zajmuje około 1,5 godziny. 

 

Autor: Grzegorz Wojciechowski, CALACOSTA HOME IN THE SUN

Dodano: 12 sierpnia, 2018

Tagi: apartament Benidorm, dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Mieszkania Costa Blanca, nieruchomości Benidorm, nieruchomości Denia, Nieruchomości Moraira, nieruchomości Walencja, willa w javea, zakup nieruchomości w Hiszpanii