CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Walencja- historia jednej przeprowadzki

Walencja –  historia zakupu i remontu nieruchomości

Oto bardzo inspirująca historia członka Naszego zespołu- architekta Jakuba Walczaka z Warszawy, który przeniósł się z rodziną do słonecznej Walencji:

Przyjechaliśmy do Walencji razem z żoną i naszym dzieckiem pod koniec 2016 roku skuszeni pięknym miastem, wiecznym słońcem i bliskością do morza. Na początku nie planowaliśmy zakupu nieruchomości a jedynie wynajem na dłuższy termin, tak aby zobaczyć jak będzie nam się mieszkało. Szybko zmieniliśmy plany patrząc na bardzo atrakcyjne ceny mieszkań, ogromny ruch turystyczny i potrzebę na zakwaterowanie dla przyjeżdżających.

Po kilku miesiącach pobytu byliśmy w posiadaniu 60 metrowego mieszkania zlokalizowanego 5 minut spacerem od wspaniałej plaży Malvarrosa w Walencji, a wszystko to w cenie 40 metrowego mieszkania w warszawskim  bloku.  Do zakupu mieszkania potrzebowaliśmy jedynie numeru NIE , który można wyrobić bez problemu w ambasadzie Hiszpanii w Polsce oraz konto w Hiszpańskim banku.

Po opłaceniu wszelkich forlmalności związanych z zakupem takich jak opłata agencyjna, urząd, podatek, notariusz zostało nam jeszcze około 18 000 euro na wykończenie mieszkania.

Zakupione mieszkanie jest usytuowane w nadmorskiej dzielnicy Walencji, w typowej kolorowej kamienicy. Choć bardzo ładne,świetnie zlokalizowane, posiadające wysokie ponad 3 metrowe wnętrza, z dużymi oknami i oryginalnymi płytkami podłogowymi, mieszkanie wymagało remontu. Po poproszeniu o wycenę kilku firm budowlanych wybraliśmy jedną z ofert i przystąpiliśmy do przebudowy mieszkania, tak aby dostosować  je do mieszkania dla rodziny oraz wydzielić jeden pokój z łązienką pod wynajem dla gości.

Jako architekt zrobiłem projekt, nadzorowałem budowę, a także zabrałem się za niektóre prace stolarskie i renowacja drewnianych okien i drzwi.
Ideą projektu było zrobienie jasnego, nowoczesnego mieszkania przy zachowaniu oraz podkreśleniu jego walorów historycznych takich jak płytki podłogowe, wysokie wnętrza z dużymi oknami czy dekoracje stiukowe. Remont trwał kilka miesięcy, wymienione zostały wszystkie instalacje a układ funkcjonalny uległ kompletnej przemianie.
Wyburzona została ściana łącząca dawne sypialnie, w miejscu których powstał przestronny salon z aneksem kuchennym z widokiem na ulicę i kolorowe walencjańskie kamienice. Tuż obok powstałą nasza sypialnia wraz z łazienką. Na miejscu zlikwidowanej kuchni i dawnego salonu z oknami na wewnętrzny dziedziniec, zrobiliśmy drugą łazienkę połączoną bezpośrednio z pokojem przeznaczonym do wynajęcia. Część wynajmowana i ta zamieszkiwana przez nas oddzielona jest przedpokojem (jedynym oprócz łązienki, który nie zmienił swojej funkcji) rozdzielającym mieszkanie na dwie części, tak aby nie wchodzić sobie z gośćmi w drogę i zachować maksymalną prywatność.

Po tych wszystkich zabiegach mogliśmy się w końcu wprowadzić do wykończonego mieszkania i zacząć szykować je na przyjazd gości. Przygotowaliśmy ofertę, umeblowaliśmy pokój i go udekorowaliśmy.
Zainwestowane pieniądze szybko zaczęły się zwracać, a wynajmowany pokój cieszy się bardzo dużym powodzeniem nawet poza sezonem turystycznym. Goście chwalą sobie okolicę, jej historyczny charakter a także atrakcje Walencji takie jak Oceanarium czy centrum historyczne.

Jako architekt i członek zespołu CALACOSTA HOME IN SPAIN  serdecznie polecam inwestycję w mieszkania w Walencji pod wynajem a także dla siebie. Z pomocą Naszej firmy, mogą Pańswo kupić mieszkanie, a my zajmiemy się remontem oraz obsługą wynajmowanego mieszkania.

mgr.inż. Jakub Walczak

Dodano: 5 lutego, 2018

Tagi: Hiszpania nieruchomości, inwestycje w nieruchomosci, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa del Sol, Nieruchomości Majorka, Nieruchomości Malaga, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja, willa w Hiszpanii