CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Nieruchomości w Portugalii

Inwestycje w portugalskie nieruchomości

Od 2015 roku w Portugalii rządy sprawuje lewica, która postanowiła utrzymać benefity fiskalne dla nabywców nieruchomości w Portugalii w celu przyciągnięcia inwestycji, wielkich fortun i rentierów z całego świata.

Program Golden Visa okazał się jednym z powodów dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości w Portugalii, wprowadzony w 2009 roku program NHR ( non habitual rewidenci) sprawił, że ceny nieruchomości w Lizbonie i Porto urosły i miasta te przyciągnęły dużą ilość zagranicznych inwestycji na rynku nieruchomości.

Architekci, programiści, specjaliści w obsłudze danych, inżynierowie, doradcy podatkowi, menadżerowie wysokiego szczebla, artyści, muzycy mogą wybrać w Portugalii podatek liniowy 20% od dochodów uzyskanych w Portugalii i uzyskać zwolnienie z podatku od dochodów uzyskiwanych za granicami Portugalii.

Program daje możliwość także uniknięcia opodatkowania innych dochodów pochodzących z dywidend, wynajmu nieruchomości, sprzedaży nieruchomości. Nie ma również podatku od spadków i darowizn.

Od października 2012 do listopada 2019 roku program Golden Visa przyciągnął blisko 5 miliardów inwestycji w Portugalii, z czego 90% zostało przeznaczone na zakup nieruchomości, głównie w Lizbonie.

Inwestorzy pochodzili przede wszystkim z Chin, Turcji, Afryki Południowej, Brazylii, Rosji.

Sprzedaż gruntów budowlanych bije rekordy i większość nowych inwestycji sprzedaje się „off plan”.

Brak nowych mieszkań spowodował dynamiczny wzrost cen w Lizbonie, gdzie średnia cena apartamentów wynosi od 6.500,00 do 7.000,00 € za m2.

W Porto ceny nieruchomości są niższe, oscylują między 3.500,00 – 4.500,00 € za m2.

Inwestorów do Portugalii przyciągają nie tylko atrakcyjne warunki podatkowe, ulegają również również magii portugalskiego krajobrazu i przyrody. Ponad 300 słonecznych dni w roku gwarantuje piękna pogodę, wspaniałe oceaniczne plaże zachęcają do spacerów, uprawiania sportu i kąpieli.

Miliony fanów golfa uważają portugalskie pola golfowe za najlepsze na świecie.

Coraz częściej do grona szczęśliwych posiadaczy nieruchomości w Portugalii dołączają również Polacy, nabywający domy i apartamenty w Algarve, luksusowe nieruchomości w Lizbonie i Cascais.

Zapraszamy do Portugalii

Dodano: 8 czerwca, 2020

Tagi: Agencja nieruchomości w Portugalii, apartamenty w Algarve, inwestycje w Portugalii, nieruchomości Algarve, nieruchomości Cascais, nieruchomości Lizbona, nieruchomości Portugalia, zakup nieruchomości w Portugalii