CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Nowe hotele na Costa del Sol.

Costa del Sol odzyskuje swoją świetność dzięki otwarciu kilku luksusowych hoteli tego lata

Sektor turystyczny podnosi się po pandemii, a tegoroczne lato rozpocznie się w wielkim stylu dzięki otwarciu kilku luksusowych hoteli zarówno w stolicy, jak i na Costa del Sol. Najbardziej wyczekiwany jest dawny Byblos, obecnie La Zambra, jeden z najbardziej charakterystycznych hoteli w prowincji, który od 12 lat jest zamknięty i opuszczony.

Obiekt jest prowadzony przez międzynarodową firmę Hyatt i pod koniec marca ogłoszono, że jego otwarcie nastąpi w czerwcu, choć na stronie internetowej obiektu można rezerwować miejsca dopiero od 18 lipca, a ceny wahają się od 500 euro za noc za pokój do 4930 euro za noc za apartament główny o powierzchni 125 metrów kwadratowych. Hotel, który w latach 90. gościł Rolling Stonesów, Dianę z Walii czy Julio Iglesiasa, będzie miał 197 pokoi, trzy baseny, dwa korty tenisowe, kilka restauracji, siłownię, centrum odnowy biologicznej czy dyskotekę i jest położony w spokojnej okolicy w Mijas, obok dwóch pól golfowych.

Powrót dawnego Byblos to impuls dla całego Costa del Sol i powód do radości, ponieważ pozwala tej destynacji odzyskać część swojej luksusowej oferty. Otwarty w 1984 r., stał się jednym z najbardziej prestiżowych obiektów hotelowych w Europie i nie zasługiwał na tak smutny koniec, jaki spotkał go w 2010 r., kiedy to pozostawił na ulicy ponad stu pracowników.

Byblos powraca, podobnie jak hotel Don Miguel, klasyk w Marbelli, teraz pod nazwą Club Med Magna Marbella. Był to jeden z najbardziej znanych i luksusowych hoteli na wybrzeżu Marbelli, ale został zamknięty w 2004 roku. Prawie 20 lat później, po gruntownym remoncie, ponownie pojawia się w katalogach touroperatorów z całego świata, by walczyć i zaostrzać konkurencję z pozostałymi luksusowymi hotelami w okolicy.

Również w Marbelli w czerwcu zostanie otwarty hotel Hard Rock, zarządzany przez Palladium. Hotel mieści się w miejscu dawnego placu Andalucía Plaza i dysponuje czterema gwiazdkami oraz 383 pokojami.

W mieście Malaga znajdują się dwa inne hotele, które, choć nie są tak luksusowe jak te na wybrzeżu, mają potencjał, by stać się ważnym czynnikiem wzmacniającym jakość sektora turystycznego miasta. Jednym z nich jest H10 Chroma Malaga, znany bardziej jako hotel Moneo, ponieważ został zaprojektowany przez znanego architekta Rafaela Moneo. Ten czterogwiazdkowy obiekt jest nową konstrukcją, ale od wielu lat boryka się z problemami biznesowymi, urbanistycznymi, a nawet społecznymi, ponieważ wymagał wyburzenia budynku La Mundial, a jego estetyka nie pozostawia nikogo obojętnym.
Prace jeszcze się nie zakończyły, ale już teraz można dokonywać rezerwacji przez stronę internetową, a otwarcie obiektu planowane jest na 1 sierpnia. W obiekcie znajdzie się 138 pokoi, parking, restauracja, siłownia, dwa budynki biurowe i pięć sal konferencyjnych. W porównaniu z cenami luksusowych obiektów w Mijas i Marbelli, o których była mowa powyżej, ceny w tym miejscu wydają się jeszcze niższe – 200 euro za noc ze śniadaniem, ale oczywiście wyposażenie nie jest tak dobre.

W mieście Malaga, przy Calle Larios 10 w czerwcu miał zostać otwarty czterogwiazdkowy hotel zarządzany przez Vincci. Pierwotnie planowano jego otwarcie w 2020 r., ale opóźniono je do 2022 r. Budynek pochodzi z 1821 r., posiada 76 pokoi, restaurację i basen na tarasie. Po dwóch hotelach w stolicy (5-gwiazdkowym Posada del Patio i 4-gwiazdkowym Vincci Malaga), Estrella del Mar Selection w Marbelli i Aleysa Selection w Benalmádena, oba pięciogwiazdkowe, Vincci doda swój piąty hotel w Maladze. Jednak ten nowy hotel w Larios nie jest jeszcze widoczny na stronie internetowej sieci, nie można też dokonać w nim rezerwacji.

Dodano: 15 maja, 2022

Tagi: costa del sol, hotel marbella, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, marbella, marbella wille, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Marbella, nowe nieruchomości estepona, Willa Marbella, życie costa del sol