CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Orihuela Costa – atrakcje i plaże

Orihuela Costa – Turystyczne Centrum Costa Blanca 

Orihuela Costa jest popularnym regionem nadmorskim wybrzeża Costa Blanca oraz częścią prowincji Alicante. Utworzona w procesie urbanizacji, Orihuela Costa jest jednym z głównych ośrodków turystycznych wschodniego wybrzeża Hiszpanii.

Orihuela Costa na wybrzeżu Costa Blanca

Główną atrakcją tego miejsca jest bez wątpienia 15 kilometrowe pasmo pięknych, piaszczystych plaż, którym regularnie przyznawane są certyfikaty Bandera Azul (Błękitna flaga). Bliskość plaż Morza Śródziemnego jest kolejnym istotnym punktem , który każdego roku przyciąga wielu turystów. Punktem najbardziej wysuniętym na północ w Orihuela Costa jest Punta Prima, która otacza miasteczko Torrevieja, natomiast punktem najbardziej wysuniętym na południe jest plaża Mil Palmeras.

Populacja Orihuela Costa i gmina Orihuela

Mimo, iż ciężko określić ilość osób, dla których Orihuela Costa jest domem przez większość roku, obecnie liczba ta jest szacowana na 30 000 – 40 000 mieszkańców. Dzieje się tak, ponieważ wielu z nich nie dokonało niezbędnych procedur prawnych, by można ich było wliczyć w grono mieszkańców. Z tego powodu statystyki są bardzo niekompletne. Orihuela Costa należy do gminy Orihuela, która zajmuje obszar 365 km2 i rozciąga się od pasma górskiego Sierra de Orihuela, aż po wnętrze stref przybrzeżnych morza Śródziemnego. Populacja gminy Orihuela wynosi około 90.000 mieszkańców, która rośnie  do ponad 150 000 podczas miesięcy letnich, ze względu na fakt, iż wiele osób posiada tam domki letniskowe oraz swoje posiadłości.

Topowe resorty na Orihuela Costa

Większość najlepszych resortów turystycznych Plaż Orihuela Costa znajduje się w pobliżu morza, jednak istnieje kilka położych bardziej w głebi lądu, które również są atrakcyjne pod kątem turystycznym. W tej okolicy, gdziekolwiek się znajdziecie, podróż do stref przybrzeżnych nigdy nie zajmie Państwu więcej niż 10 minut samochodem.W tekście poniżej dajemy Państwu kilka ważnych informacji i wyobrażenie o niektórych z najbardziej znanych kompleksów, a także blisko położonych ciekawych atrakcji turystycznych i miejsc wartych zobaczenia.

Dehesa de Campoamor

Usytuowane na południe od Orihuela Costa na północ od Mil Palmeras, Dehesa de Campoamor stało się bardzo popularne w ostatnich latach. W Campoamor znajdują się chętnie wybierane, piaszczyste plaże oraz pole golfowe .
Centrum handlowe La Fuente to miejsce w którym rozgrywa się istotna część życia nocnego Campoamor. W La Fuente znajdziecie wiele barów, międzynarodowych restauracji oraz miejsc, w których można potańczyć lub słuchać muzyki do białego rana.

Cabo Roig

To kolejna popularna strefa, znajdująca się na północ od Campoamor i na południe od La Zenii. Jak wszystkie sfery przybrzeżne, na Cabo Roig znajduje się wiele plaż, w tym Cala Capitán y Cala Caleta. W strafie rozrywki Cabo Roig jest pod dostatkiem barów i restauracji, a prawdziwe życie nocne w tym miejscu odbywa się w trakcie miesięcy letnich. Tutaj Irlandczycy chętnie celebrują tu Dzień Św. Patryka. Dzięki temu wydarzeniu Cabo Roig każdego roku pokrywa się kolorem zieleni.

La Zenia

Wysunięte na północ od Cabo Roig i na południe od Playa Flamenca znajduje się popularna strefa – La Zenia. Dwie słynne piaszczyste plaże znajdują się po obu stronach hotelu Servigroup , co dominuje tu na widnokręgu. La Zenia to miejsce dynamiczne, tętniące życiem przez cały rok. Bary, restaruacje, a także centra handlowe. Jedno z nich to Zenia Boulevard, który mieści ponad 150 butików, barów, restauracji oraz dysponuje parkingiem na 5000 samochodów.

Playa Flamenca

Na północ od La Zenii znajduje się Playa Flamenca, jedna z najbardziej zaludnionych plaż na Orihuela Costa. Tutaj plaża nie jest jedyną atrkacją, można przespacerować się również przepiękną promenadą oraz zobaczyć liczne małe zatoki. W tym miejscu znajdziemy więcej centrów handlowych niż w jakiejkolwiek innej części Costa de Orihuela, te najbardziej rozpoznawalne to Playa de Flamenca CC, La Mosca oraz Centro de Citrus.
Najciekawsze bary w okolicy to Leyendas, Celtic Isle oraz Rocky’s. W każdą sobotę organizowany jest targ, który przyciąga ludzi ze wszystkich najbliższych stref i innych miejscowości.

Punta Prima

Punta Prima to kolejne chętnie uczęszczane przez turystów miejsce; usytuowane na południe od miasta Torrevieja. Znajdują się tutaj wąska piaszczysta plaża, chętnie odwiedzana latem, obszary skaliste, zatoczki oraz chiringuitos, czyli małe kioski z przekąskami i napojami. Najlepsze restauracje znajdują się przy głównej alei i podobnie jak kawiarnie i bary zawsze zdają się być przepełnione goścmi. Mamy tu również centrum handlowe Punta Marina, gdzie można odwiedzić wiele sklepów, barów, restauracji, czy też McDonald’s.

Nieruchomości Orihuela Costa.

Doskonała lokalizacja i atrakcje Orihuela Costa powodują, że wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości właśnie w tym rejonie. Zapraszamy do kontaktu z nami- posiadamy do sprzedaży domy, mieszkania i apartamenty na Orihuela Costa. Wiele z naszych nieruchomości ma widok na morze. W większości wypadków także basen do użytku mieszkańców.

Dodano: 21 lutego, 2017

Tagi: dom Costa Blanca, dom w Hiszpanii, finansowanie nieruchomości w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Mieszkania Costa Blanca, mieszkania na polu golfowym, mieszkania od dewelopera na Costa Blanca, mieszkania Orihuela Costa, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Orihuela Costa, nowe nieruchomości w Hiszpanii, plaże Costa Blanca, plaże Torrevieja, zakup nieruchomości na kredyt w Hiszpanii, zakup nieruchomości w Hiszpanii, zakup nieruchomości w Hiszpanii. Apartamenty w Hiszpanii. Nieruchomości Costa Blanca. Nieruchomości Costa del Sol.Hiszpańskie nieruchomości