CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Piękne domy w Hiszpanii- Casa de la Cantera- Ramon Esteve

La Casa de la cantera- to jedna z ostatnich realizacji biura projektowego Ramon Esteve, architektura, która jest metaforą relacji domu z wnętrzem ziemi. Dom został zbudowany na zboczu góry na terenie jednej z najbardziej znanych urbanizacji w Walencji, jednym z założeń towarzyszących projektowaniu była możliwość podziwiania krajobrazu i widoków z domu.

Willa jest prosta w formie, najważniejsze jest otwarcie na otaczający ją krajobraz, naturalnie ze względu na lokalizację widoki skierowane są na wybrzeże Morza Śródziemnego. Basen na dużym tarasie jest naturalnym przedłużeniem salonu, zaprasza mieszkańców do kąpieli w upalne dni w Walencji. Olbrzymie, rozsuwane okna pozwalają otworzyć wnętrze całkowicie, od wspaniałych widoków nie oddziela wtedy Nas już nic, jednocześnie zapewniają olbrzymią ilość światła wewnątrz budynku.

Idea otwarcia domu została wzmocniona brakiem jakichkolwiek elementów zakłucających widok w otworze okiennym, oknem tak naprawdę jest cała ściana domu. Rama okna stała się jakby ramą obrazu, który tworzy otaczająca dom okolica. Będąc w domu mamy wrażenie połączenia z horyzontem.

L

Dodano: 3 lipca, 2019

Tagi: architektura hiszpania, dom w Hiszpanii, dom z widokiem na morze, nieruchomości luksusowe Hiszpania, nieruchomości Walencja, nieruchomości z widokiem na morze, Nowoczesna architektura, ramon esteve, Willa Marbella, willa na Majorce, willa walencja