CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Północne Costa Blanca

Północna Costa Blanca – jedno z najlepszych miejsc do zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Północne wybrzeże Costa Blanca rozciąga się od Alicante po Walencję.

Jest to wybrzeże bardzo zróżnicowane krajobrazowo, wysokie góry schodzące do Morza Śródziemnego na wysokości Calpe, Benidorm, Altea, Javea i Moraira , dużo małych zatoczek i plaż oraz szerokie i długie plaże rozciągające się od miejscowości Denia aż do Walencji.

Północna Costa Blanca jest doskonale skomunikowana z Polską. Samoloty z Polski latają do Alicante i Walencji, świetna sieć autostrad gwarantuje szybki dojazd do każdej miejscowości na wybrzeżu.

Wybrzeże w środkowej jego części – od Calpe do Denii jest bardzo zielone i jego nadmorska część ma charakter zbliżony do Balearów. Malutkie zatoczki, zielone wzgórza, piękne widoki.

 

Wspaniałe warunki pogodowe – ponad 320 dni słonecznych w roku, ciepłe zimy, lato nie tak gorące jak w południowej części Costa Blanca.

Charakter Wybrzeża jest bardziej eksluzywny niż Południowej Części Costa Blanca. Zabudowa w większości przypadków nie jest tak intensywna i bardziej kameralna.

Wyruszając z Alicante w kierunku Walencji dojeżdżamy do miejscowości El Campello, z pięknymi piaszczystymi plażami, doskonale skomunikowanej w Alicante i lotniskiem poprzez Kolejkę Podmiejską.

Mijając El Campello znajdziemy się w Villajoyosa, dawnej wiosce rybackiej, której kolorowa urocza zabudowa nadal jest obecna w najstarszej części miasta.

Kontynuując naszą wycieczkę po Costa Blanca, docieramy do Benidorm, największego miasta turystycznego tej części Costa Blanca.

Olbrzymie wieżowce, drapacze chmur, apartamentowce sięgające nieba są widoczne z daleka. Benidorm posiada dwie fantastyczne plaże Playe Levante i Playa Poniente i kilka mniejszych plaż Playa de Cala Finestrat, Playa de Mal Pas. Życie nocne Benidormu obrosło już w legendy, szczególnie  w Wielkiej Brytanii. W Benidormie są setki hoteli, apartamentów na wynajem, kafeterii, dyskotek, sklepów…

Najważniejszymi jednak atrakcjami Benidorm są parki tematyczne, czyli olbrzymie wesołe miasteczka. Są to Terra Mitica, Terra Natura, Aqua Natura, Aqualandia i Mundomar. Z plaży w Benidorm, warto wybrać się na malutką wysepkę leżącą kilka kilometrów od Benidorm zwaną Isla de Benidorm. Miejsce dla pasjonatów nurkowania i snorklingu (nurkowania w masce).

Kolejnym miastem, tej części Hiszpanii jest Altea, gdzie architektura przypomina trochę dawną Hiszpanię. Białe domki, wąskie uliczki, w tej chwili wypełnione modnymi butikami i sklepami z pamiątkami. Tuż obok leży miejscowość Alfaz del Pi, z plażą o nazwie Albir, która też jest oddzielnie klasyfikowana jako odrębne miasteczko.

Podróżując dalej dotrzemy do miasta Calpe, jednego z najsławniejszych miast na Costa Blanca.

Charakterystycznym znakiem miasta jest wystająca skała z wody, zwana Peñón de Ifach. Najbardziej rozpoznawalny symbol Wybrzeża Costa Blanca. Calpe było kiedyś wioską rybacką, ale jak większość nadmorskich miast Hiszpanii szybko stało się jedną z najlepszych destynacji turystycznych w Hiszpanii. W tej chwili w mieście jest dziesiątki hoteli, apartamentowców i willi. Calpe posiada dwie, duże piaszczyste plaże.

Dalej na północ miejscowości z ładnymi plażami,   Moraira i Javea , bardzo urokliwe miasteczka o międzynarodowym charakterze. Oprócz Hiszpanów, znajdziemy tu mieszkańców z każdego zakątka ziemi.

Zaraz za Javea leży Denia, ważny port przeładunkowy i promowy na Baleary. Stąd można się dostać na Majorkę i Ibizę promem.

Za Denia zaczynają się szerokie i ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, na których nawet w sezonie można znaleźć miejsce dla siebie.

Wiejące wiatry w tej okolicy powodują , że jest to raj dla fanów Kitesurfingu, Windsurfingu i innych sportów wodnych.

Znajdują się tu urokliwe miejscowości o Oliva , Pego, Ondara. W tych okolicach jest pełno sadów pomarańczowych.

Dalej dojeżdżamy do miejscowości Gandia, typowego wakacyjnego miasteczka gdzie w sezonie jest bardzo dużo turystów.

Stąd już blisko do Walencji, miasta które zasługuje na szczegółowy opis jego atutów i atrakcji w odrębnym poście.

 

Oferty nieruchomości na Północnym Costa Blanca 

Dodano: 4 sierpnia, 2017

Tagi: dom Costa Blanca, dom w Hiszpanii, finansowanie nieruchomości w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości w Hiszpanii, zakup mieszkania w Hiszpanii