CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Polskie gwiazdy też kochają Hiszpanię.

Marek Kondrat kupił ziemię w Hiszpanii pod własną winnicę wiele lat temu. Potem dokupił dom i zamieszkał w nim z żoną i małą córeczką . W Alicante nazywanym miastem światła , dojrzewające winogrona mają szczególny smak.

Ku rozpaczy miłośników talentu Marka Kondrata, porzucił on aktorstwo i oddał się winiarskiej pasji. Nikt nie wierzył, że będzie w tym konsekwentny, i reżyserzy wciąż go namawiali go do powrotu przed kamerę. Ale nowe zajęcie pochłaniało go coraz bardziej. Otworzył sieć swoich sklepów z winem , a chcąc sprzedawać tylko najlepsze gatunki, zaczął jeździć po świecie, by spotykać się z winiarzami, dowiadywać się, w jakich warunkach dane wino powstawało, co sprawia, że smakuje tak, a nie inaczej. Portugalia, Włochy, Francja , RPA, Australia i Hiszpania – zaznaczyły się na mapie jego podróży w poszukiwaniu tej wiedzy . Hiszpania zachwyciła go i w 2011 roku, zanim jeszcze spotkał swą obecną żonę, kupił nieruchomość na Costa Bianca , niedaleko Alicante, by założyć tam swoją winnicę i kiedyś produkować własne wina. Wybór nie dziwi, bo Alicante nazywane jest miastem światła i dojrzewające tu winogrona mają szczególny smak. Stąd pochodzi jeden z najlepszych gatunków win – Rjoha, a pobliskie plaże należą do najpiękniejszych w tej części Europy. – Pasjonują mnie przede wszystkim ludzie, którzy pracują nad produkcją wina . To wspaniałe, kiedy dzielą się ze mną największymi tajemnicami, pozwalając zajrzeć do swoich piwnic, spróbować win, które kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu wyprodukowali ich ojcowie, dziadkowie, pradziadkowie. Wystarczy wsiąść do samolotu i za dwie, trzy godziny znaleźć się w innym świecie, w którym to natura dyktuje warunki życia, a my, ludzie, nie jesteśmy w stanie niczego przyspieszyć ani zmienić – wyznaje aktor, dla którego wino to dużo więcej niż raczenie się alkoholem, to styl i sztuka życia.

Marek Kondrat w Hiszpanii, na Costa Blanca.

Od jakiegoś czasu jego pasję dzieli z nim żona Antonina, córka krakowskiego barda, Grzegorza Turnaua. Czas pokazuje , że są wspaniale dobraną parą, która oparła się konwenansom, stawiła czoło plotkarzom i niedowiarkom , ruszając własną drogą po szczęście. Ze względu na czterdziestoletnią różnicę wieku dzielącą zakochanych , niewiele osób dawało temu uczuciu szansę . Ale ono ma się dobrze , a miłość umocniło przyjście na świat córeczki pary. Świat wina Marka Kondrata to podróże w bliskie i dalekie regiony, to nieustanne odkrywanie krajobrazów, smaków i zapachów. To spotkania z ludźmi, którzy, tak jak on, wybrali i pokochali wino. Oczywiście te podróże najczęściej odbywa z ukochaną , która od początku ich znajomości odgrywa znaczącą rolę w tym winiarskim, dziś wspólnym biznesie. Świetnie się uzupełniają . Antonina to gejzer pomysłów , osoba dynamiczna i kreatywna, która spotykając się z nowymi dostawcami, czy wdrażając do firmy nowe pomysły- jest w swoim żywiole. Jest młoda , chce się rozwijać i uczyć , jest głodna nowych wyzwań i znakomicie czuje się sprawdzając samą siebie w intensywnym działaniu. Marek Kondrat to doświadczenie. Rzetelnie przygotowywał się do nowego przedsięwzięcia , którym zastąpił dotychczasowy zawód . 

Panu Markowi gratulujemy doskonale dokonanego wyboru. Okolica, którą wybrał jest również ulubioną lokalizacją w firmie CALACOSTA. Z uwagą śledzimy porady Pana Marka Kondrata i korzystamy z jego autorytetu przy wyborze najlepszego wina.

Dodano: 19 października, 2020

Tagi: costa blanca życie, marek kondrat hiszpania, marek kondrat nieruchomość w Hiszpanii, nieruchomości Hiszpania, wino na costa blanca, zamieszkać w hiszpanii