CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Przeprowadzka do Hiszpanii? Warto o niej pomyśleć.

Jakby to było zamieszkać w kraju, w którym zima nie jest sroga, a latem zawsze świeci słońce? Brzmi kusząco? Jeśli marzymy o takim raju, gdzie nie tylko zachwyca pogoda, ale również malownicze krajobrazy oraz pyszne jedzenie, warto pomyśleć o przeprowadzce do Hiszpanii! To naprawdę możliwe!

Hiszpania – ucieczka przed zimą

Hiszpania – choć odległa – jest tak naprawdę bliżej, niż myślimy, zwłaszcza gdy pokusimy się o zakup apartamentu w jednym z piękniejszych rejonów tego kraju, czyli w rejonie Costa Blanca, Costa del Sol bądź na Majorce. Sama ta myśl potrafi poprawić humor, gdy mamy przed sobą perspektywę długiej jesieni i zimy. Może ona nas też uchronić przed popadnięciem w depresję, bo szarość najzimniejszych pór roku nie nastraja pozytywnie. Takich zmartwień nie mają mieszkańcy najcieplejszych regionów Europy, bo tam promienie słoneczne przyjemnie ogrzewają nawet poza wakacyjnym sezonem. 

Kupno mieszkania lub domu w Hiszpanii to same zalety: wszechobecne piękno, wspaniały klimat, śródziemnomorski, pozytywny styl życia, wspaniała lokalna kuchnia oraz mnóstwo atrakcji turystycznych. Jeśli naprawdę o tym marzymy, zapraszamy na stronę http://calacosta.com/. A ci, co jeszcze się wahają, powinni czytać dalej!

Hiszpania – bogactwo historii

Hiszpania to skarbnica zabytków, nie dziwi więc zupełnie, że w tej dziedzinie zajmuje wysokie miejsce w rankingu UNESCO. Pod względem wpisanych na listę tak wyjątkowych historycznych obiektów, plasuje się na trzecim miejscu, ustępując tylko Włochom i Chinom. Nie sposób wymienić wszystkich zjawiskowych i jedynych w swoim rodzaju zabytków, ale z najważniejszych warto wskazać na Alhambra de Granada, Sagrada Familia, Acueducto de Segovia, Mezquita de Córdoba czy Catedral de Burgos. 

Hiszpania wybornie smakuje

Ile jednak można zwiedzać, gdy brzuchy puste? W Hiszpanii bardzo łatwo je zapełnić, bo tutejsza kuchnia słynie (słusznie!) z niepowtarzalnych smaków. Bogactwo potraw jest ogromne, czego przykładem “tapas” (w każdym regionie trochę inne), “jamon” (hiszpańska szynka) i oczywiście “tortilla” (czyli omlet na bazie ziemniaków i cebuli). Rewelacyjne są również ryby pieczone (w soli) czy “gazpacho” (zupa typu chłodnik – najlepsza na bardzo gorące letnie i wiosenne miesiące). Nie zapominajmy jednocześnie o wybornych serach i doskonałych winach.

Rynek nieruchomości w Hiszpanii – w jakiej jest kondycji?

Hiszpania to wyjątkowe miejsca na mapie, zawsze cenione i pożądane. W ostatnich latach widać to szczególnie po tym, co się dzieje na rynku nieruchomości. Dowodem 2018 rok, gdy odnotował on znaczny wzrost zarówno pod kątem popytu na nowe mieszkania, liczby przyznawanych kredytów hipotecznych, jak i ogólnej liczby transakcji. Co równie ciekawe, zwiększają się również inwestycje zagraniczne w nieruchomości – dotyczy to nie tylko mieszkań i domów, ale też obiektów komercyjnych. 

Kto inwestuje na Półwyspie Iberyjskim?

Poza Hiszpanami bardzo chętnie zostawiają tu swoje pieniądze zagraniczni inwestorzy zwłaszcza Brytyjczycy, Francuzi, Skandynawowie i Niemcy. Ciężko nam dorównać do mieszkańców najzamożniejszych krajów Europy, ale nasi rodacy coraz odważniej próbują swoich sił. 

W przeszłości nie byliśmy nawet brani pod uwagę w rankingach, ale teraz to się zmieniło. Przykładowo w pierwszym kwartale 2018 roku na ogólną liczbę wszystkich wykonanych transakcji, 1,35% przypadła Polakom. Może i przy Brytyjczykach (ich wynik to 14,59%) nie wygląda to zbyt pokaźnie, ale możemy być pewni, że ten dystans z roku na rok będzie się zmniejszał. 

Dodano: 19 września, 2019

Tagi: dom Costa Blanca, dom Costa del Sol, dom w Hiszpanii, Nieruchomości Majorka, Nieruchomości Marbella, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja, przeprowadzka Hiszpania, Życie w Hiszpanii