CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Pueblos Costa Tropical

Wybrzeże Granady posiada jedne z najlepszych krajobrazów w prowincji. W lecie, podobnie jak inne alternatywne plany w śródlądowej Granadzie, Costa Tropical oferuje różne opcje dla tych, którzy chcą odkryć piękno nadmorskich miasteczek Granady.

Oprócz plaż, klimat i dobra gastronomia, z rybami jako podstawowym daniem, sprawiają, że osiemnaście gmin tworzących ten obszar prowincji jest enklawą nie do przeoczenia dla odwiedzających.

Proponujemy trasę przez niektóre z najpiękniejszych wiosek, które tworzą ten obszar i kilka sugestii, co warto zobaczyć, a czego nie przegapić.

Salobreña

Salobreña to jedno z najbardziej znanych miejsc w prowincji, jeśli chodzi o wybrzeże. Ślady okresu andaluzyjskiego można dostrzec na jego ulicach, a zwłaszcza w kultowym zamku miasta, który pochodzi z X wieku.

Można stąd podziwiać widoki zarówno na Morze Śródziemne, jak i na Sierra Nevada. Peñón de Salobreña, kolejna z najbardziej charakterystycznych enklaw, jest świadectwem orografii terenu i różnorodności krajobrazów, jakimi szczyci się to piękne miasto w Granadzie.

Almuñécar

Miasto Almuñécar jest kolejnym z najważniejszych miast na Costa Tropical. Mając za sobą ponad 2000 lat historii, jest to idealne miejsce dla miłośników historii. Zamek San Miguel, jaskinia Siete Palacios, Fabryka Słonych Ryb czy dwie fenickie nekropolie, które znajdują się w tej gminie, to tylko niektóre z miejsc wartych odwiedzenia.

Albuñol

Miasto Albuñol ma tę osobliwość, że jest jednocześnie nadmorskie i śródlądowe. La Rábita czy El Pozuelo, to nadmorskie miejscowości. Mniej zatłoczony niż Almuñécar czy Salobreña, Albuñol gwarantuje więcej odpoczynku i spokoju, jednocześnie posiadając, dzięki pięknu swojego historycznego centrum, nienaruszoną atrakcję dla ciekawskich turystów. Budynki takie jak Casa de las Margaritas, gdzie zatrzymał się pisarz Granady Pedro Antonio de Alarcón, czy kościół parafialny Virgen del Rosario są jednymi z najbardziej emblematycznych miejsc.

Velez de Benaudalla

Jeden z najlepiej strzeżonych sekretów Costa Tropical. Na drodze do Granady, w drodze do stolicy, ta śródlądowa wioska jest wytchnieniem dla tych, którzy chcą podejść do wybrzeża Granady w inny sposób. Oaza spokoju zaledwie dziesięć minut od plaży i trochę dalej od Alpujarra.

Z ulicami miasta z charakterystyczną mauretańską architekturą i ogrodem Nasrid, który znajduje się jako główna atrakcja obok zamku Ulloa. Jednak to, co jest naprawdę interesujące w tej małej gminie, to jej otoczenie, kraina czystego kontrastu, między górami a morzem.

La Herradura

Ta idylliczna mała wioska zależna od Almuñécar jest prawdziwym przykładem rajskiego krajobrazu śródziemnomorskiego. Wciśnięta między Cerro Gordo i Punta de la Mona, które ją obejmują, tworząc naturalną zatokę w kształcie podkowy, stąd nazwa, jej orografia nadaje jej nieporównywalny klimat.

Chroniona przed wschodnimi i zachodnimi wiatrami La Herradura jest jednym z najbardziej zaskakujących miejsc dla odwiedzających. Ponadto, dla miłośników nurkowania, możliwość turystyki podwodnej dodaje jeszcze więcej do bezkonkurencyjnej opcji, aby cieszyć się i odkrywać jego krystaliczne wody.

Calahonda

Należący do Rady Miasta Motril, od kilku lat ma swój własny ratusz obok miasta Carchuna. Chociaż główną atrakcją Calahondy jest niewątpliwie jej plaża o tej samej nazwie, jedna z najczęściej odwiedzanych dzięki dobrym warunkom, w mieście można również odwiedzić kilka ciekawych miejsc, takich jak Farillo de Calahonda.

W pobliżu znajdują się niektóre z dziewiczych plaż gminy, takie jak La Rijana, w Castell de Ferro, miejsce nie do przeoczenia dla miłośników nadmorskiego spokoju.

Castell de Ferro

Nad brzegiem Morza Śródziemnego, zwieńczona na swoim szczycie pozostałościami zamku Castell de Ferro, leży miejscowość o tej samej nazwie i jedno z najmniej zatłoczonych miejsc na liście. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, Castell de Ferro jest bezpiecznym wyborem. Plaże Cambriles, Sotillo czy Castell de Ferro lub wspomniana Rijana to zawsze dobra opcja.

Gmina ta dzieli również ratusz z miasteczkiem Gualchos, małą wioską w dolnej Alpujarra w Granadzie, gdzie po raz kolejny można połączyć kontrastujące ze sobą krajobrazy Costa Tropical.

Dodano: 3 października, 2022

Tagi: costa tropical, Costa Tropical nieruchomości, Granada nieruchomości, La Herradura, marina del este, nerja, wybrzeże Granady