CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Hiszpańskie nieruchomości Raport 2016

TINSA COSTA RAPORT 2016

Największa hiszpańska firma zajmująca się wycenami nieruchomości TINSA  potwierdziła to o czym już się mówiło od pewnego czasu. Rynek nieruchomości w Hiszpanii wychodzi z kryzysu w jakim się znajdował od 2008 roku.

Ceny hiszpańskich nieruchomości położonych w atrakcyjnych lokalizacjach zaczynają rosnąć, kluczowa jest odległość od morza i widoki jakie się rozpościerają z nieruchomości.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Hiszpanii sprzedają się znacznie szybciej niż do tej pory. Motywuje to deweloperów do zakupu gruntów i rozpoczynania nowych projektów.

Porównując nowe projekty do mieszkań budowanych w czasach przed kryzysem widać bardzo duży postęp jakościowy. Projekty są ładniejsze, mają lepsze lokalizacje, dużo lepszą architekturę. Stosowane materiały i wykończenia są lepszej jakości. Jest to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy stali się bardziej wymagający i świadomi, oczekują dobrego produktu za odpowiednią cenę. Coraz częściej inwestorzy kierują się także perspektywą wynajmu nieruchomości, oceniają przez zakupem możliwość wynajmowania apartamentu bądź domu.

Nieruchomości z rynku wtórnego nadal się sprzedają, można powiedzieć, że zastój istnieje w przypadku nieruchomości znajdujących się w dużej odległości od morza, nieatrakcyjnych, źle położonych.

Dodano: 28 czerwca, 2016

Tagi: Hiszpania, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości., raport