CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Rekord w hiszpańskich nieruchomościach.

Rekordowe inwestycje na hiszpańskim rynku nieruchomości

W ostatnim roku inwestorzy zagraniczni korzystając z korekty cen nieruchomości w Hiszpanii dokonali rekordowych zakupów na rynku apartamentów, mieszkań i domów.

Inwestorzy zagraniczni nabyli blisko 48.000 nieruchomości, co jest wzrostem o 13% w stosunku do roku 2015.

Najwięcej nieruchomości w Hiszpanii kupują obywatele Wielkiej Brytanii (nabyli prawie 10.000 mieszkań i domów). Za nimi plasują się obywatele Francji (1,09%), Niemiec (0,95%) i Szwecji (0,81%). Obywatele Chin także zaczynają zaznaczać swoją obecność i kupili 0,53% wszystkich sprzedanych nieruchomości.
Ten wzrost przekłada się również na wzrost cen  nieruchomości, który rok do roku wyniósł 6,9%.

Również obywatele Polski nabywają coraz więcej nieruchomości w Hiszpanii. Dokonali zakupu już 0,15%  wszystkich sprzedanych nieruchomości. Zakup nieruchomości w Hiszpanii jest traktowany jako inwestycja, lokata kapitału. Najcześciej jednak kieruje polskimi inwestorami chęć posiadania apartamentu, mieszkania bądź domu nad morzem, gdzie mogą spędzać wspaniałe wakacje wraz z rodziną, cieszyć się Śródziemnomorskim modelem życia i piękną słoneczną pogodą przez cały rok.

Nie bez znaczenia jest rownież fakt, że tradycyjne dotychczas destynacje wyjazdów urlopowych polskich turystów – Egipt, Tunezja, Turcja, nie cieszą się już takim powodzeniem.

Bardzo często okazuje się, że zakup nieruchomości na wybrzeży morza Śródziemnego w Hiszpanii jest tańszy, niż zakup nieruchomości nad Bałtykiem. Doskonała sieć połączeń lotniczych z Hiszpanią sprawia, że czas dojazdu na wybrzeże Morza Śródziemnego jest porównywalny z czasem dojazdu nad polskie morze. Ciepły i słoneczny klimat sprawia, że możemy się cieszyć piękną pogodą przez cały rok a nie tylko przez kilka krótkich tygodni.

Zapraszamy do zakupu nieruchomości w Hiszpanii wraz z CALACOSTA!!!

Dodano: 15 lipca, 2016

Tagi: dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, mieszkania na polu golfowym, mieszkanie w Hiszpanii, Nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Torrevieja, nowe domy Costa Blanca, nowe mieszkania Costa Blanca, nowe nieruchomości w Hiszpanii, Tanie mieszkania Torrevieja, zakup nieruchomości na kredyt w Hiszpanii