CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Rynek nieruchomości na Costa del Sol

Nieruchomości Costa del Sol

Rynek nieruchomości na Costa del Sol w końcu rozkwita po wielu latach zastoju i kryzysu. Zarówno najważniejsze miasto regionu – Malaga jak i wybrzeże przeżywają okres dużego popytu na nieruchomości utrzymującego się od 2015 roku

Nie ulega wątpliwości, że do wzrostu popytu na nieruchomości nowe jak i z z rynku wtórnego przyczyniają się w bardzo dużym stopniu turyści zagraniczni, którzy spędzają w Hiszpanii coraz dłuższe okresy, boom na rynku nieruchomości wynajmowanych na krótki okres poprzez popularne portale booking.com i airbnb.com.

Wzrost popytu spowodował wzrost cen nieruchomości na Costa del Sol, ceny w niektórych lokalizacjach osiągnęły poziom z czasów przed kryzysem w 2008 roku. Jak podkreślają eksperci, na rynku cały czas jednak można znaleźć okazje, którym nie wolno pozwolić uciec.

„Costa del Sol jest punktem odniesienia dla zagranicznym inwestorów, Malaga szczególnie. Miasto posiada wszelkie walory ważne z punktu widzenia jakości i łatwości życia, atrakcyjności dla inwestorów: Kolej dużej prędkości, port, lotnisko, bardzo szeroką ofertę kulturalną i gastronomiczną… To wszystko powoduje, że coraz więcej osób z Hiszpanii i Europy wybiera to miejsce do spędzenia jesieni życia”, podkreśla Grzegorz Wojciechowski, założyciel CALACOSTA HOME IN THE SUN.

Na rynku Costa del Sol można zauważyć 3 typy inwestorów: instytucjonalny – duże fundusze inwestycyjne nabywające portfele nieruchomości bądź realizujące inwestycje deweloperskie, mały inwestor kupujący nieruchomość na Costa del Sol dla siebie lub jako inwestycję, oraz inwestor lokalny – kupujący apartament lub dom także jako lokatę środków i inwestycję.

Szacuje się, że ten dynamiczny rozwój na rynku nieruchomości i boom będą trwać 4 lub 5 lat.

Bardzo ważnym elementem rynku jest wynajem nieruchomości, wielu obcokrajowców najpierw wynajmuje nieruchomość a potem decyduje się na zakup. Oczywiście także bardzo istotny jest wynajem turystyczny- krótkoterminowy , gdzie rentowność może osiągnąć nawet 10 lub 12%.

Największą grupę zagranicznych klientów nabywających nieruchomości na Costa del Sol stanowią kupujący ze Szwecji, Belgii, Niemiec i Francji.

Costa del Sol była pierwszym regionem, który zaczął wychodzić z kryzysu dzięki zainteresowaniu ze strony nabywcy z zagranicy.

Silny popyt spowodował zmianę cen w niektórych lokalizacjach, jak na przykład w „trójkącie Marbella, Estepona i Benahavis, gdzie aktualnie nie ma nic poniżej 300.000,00 euro i gdzie średnia cena sprzedaży wynosi od tej bazy aż do 1 miliona euro, podkreśla Grzegorz Wojciechowski z CALACOSTA HOME IN THE SUN.

Miejscowości gdzie rynek rozwija się najdynamiczniej to Mijas, Fuengirola, Estepona, ceny w tych lokalizacjach notują dość duże wzrosty, na drugim końcu znajduje się Benalmádena i Torremolinos.

Najwięcej nowych inwestycji powstaje w Estepona, duża ilość pół golfowych, wspaniałe widoki na Gibraltar i Maroko, przyciągają zarówno deweloperów jak i nabywców nieruchomości.

 

 

 

Dodano: 11 sierpnia, 2018

Tagi: dom w Hiszpanii, finansowanie nieruchomości w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Costa del Sol, Nieruchomości Malaga, Nieruchomości Marbella, zakup nieruchomości w Hiszpanii