CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Rynek nieruchomości w Barcelonie

Inwestycja w nieruchomości w Barcelonie

 

Barcelona jest drugim najdroższym miastem w Hiszpani ale posiada najbardziej dynamiczny rynek nieruchomości.

Barcelona jest miastem o powierzchni 100 km2  ( Madryt 600 km2) ale to w Barcelonie dochodzi do największej liczby transakcji sprzedaży nieruchomości.

Duża liczba inwestorów, powoduje, że przewiduje się , że ceny nieruchomości w Barcelonie będ nadal rosnąć ale nastąpi podział rynku wg lokalizacji.

W lokalizacjach  „premium” Barcelony ceny w najbliższych dwóch latach powinny się ustabilizować, natomiast pozostała część miasta wraz ze strefą metropolitarną będzie doświadczać długiego okresu wzrostu cen.

Przewiduje się, że rodowici mieszkańcy Barcelony przeniosą się do dzielnic oddalonych od centrum miasta ze względu na wysokie ceny nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach w Barcelonie. Ten trend jest już widoczny.

Co ciekawe za znaczny procent transakcji na rynku nieruchomości w Barcelonie odpowiada nabywca krajowy – około 60% w 2016 roku, jest to inny trend niż w pozostałych miastach turystycznych na wybrzeżu Hiszpanii, pozostała część nieruchomości została nabyta przez inwestorów zagranicznych. Z czego 53% to nabywcy z Europy ( Francja, Niemcy…) pozostałe 47% to nabywca z całego Świata i tu na czele są inwestorzy z Chin i Środkowego Wschodu – 12%.

Nabywca zagraniczny za wyjątkiem kupujących z Rosji i Azji którzy preferują rynek pierwotny, szuka nieruchomości na rynku wtórnym w budynkach posiadających elementy architektoniczne charakterystyczne dla Barcelony.  Dlatego wielkim powodzeniem cieszą się najstarsze dzielnice Barcelony gdzie można nabyć mieszkania w pięknych kamienicach w początku XX wieku.

Bardzo często inwestorzy nabywają nieruchomości w Barcelonie w celach inwestycyjnych, decydując się na dalszy wynajem nieruchomości.  Duża liczba odwiedzających miasto turystów i duża liczba ekspatów powoduje, że wynajem apartamentów w Barcelonie jest atrakcyjną propozycją dla inwestorów.

Nieruchomości w Barcelonie

Dodano: 28 sierpnia, 2017

Tagi: apartamenty Barcelona, apartamenty w Barcelonie, luksusowe apartamenty Barcelona, luksusowe nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Barcelona, nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Majorka, Nieruchomości w Barcelonie, nieruchomości w Hiszpanii