CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Rynek pierwotny vs rynek wtórny w Hiszpanii

Wybór między rynkiem wtórnym a pierwotnym przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii. 

Bardzo wielu klientów nabywających zastanawia się jaką nieruchomość wybrać, czy nowy apartament czy może apartament lub mieszkanie z rynku wtórnego? 

Decyzja w Naszej ocenie jest dość prosta. Nowe mieszkania i apartamenty. Dlaczego? 

Do 2008 roku w Hiszpanii panował nieprawdopodobny boom budowlany, rynek nieruchomości był bardzo rozgrzany, deweloperzy sprzedawali wszystko co udało im się zbudować. Liczyła się przede wszystkim szybka realizacja inwestycji, klienci czekali w kolejce i kupowali wszystko. Tak rozgrzany rynek spowodował, że jakość realizacji była na niskim poziomie. Nikt nie zwracał uwagi na usterki, na słabe materiały, słabą architekturę.  Koszt wytworzenia, ze względu na doskonałą koniunkturę były wysokie, głównie ze względu na wysokie koszty pracy. 

Wiele z tych nieruchomości jest teraz sprzedawanych. W związku z tym, że były kupione na tzw górce oczekiwania sprzedających są wysokie, wg Naszej oceny często nie uzasadnione. Sprzedający po prostu nie chcą ponieść straty i wystawiają dość wysokie ceny. Ta sytuacja jest widoczna dość mocno na Costa Blanca. 

Większość deweloperów z epoki przed kryzysem przestała istnieć, ocaleli tylko Ci, którzy mieli stabilną sytuację i potrafili odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Aby wyróżnić się na tle nieruchomości z rynku wtórnego deweloperzy zaczęli budować apartamenty i domy w zgodzie z nowymi standardami i oczekiwaniami klientów. Realizowane teraz nwestycje są nowoczesne, zbudowane z dobrych materiałów. Architektura zapewnia dużo światła i przestrzeni.  Na terenie osiedli budowane są duże baseny i ogrody. 

W większości wypadków wszystko to w cenie starych nieatrakcyjnych nieruchomości z rynku wtórnego. 

W Naszej ocenie wybór jest prosty. 

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego ma uzasadnienie tylko w kilku wypadkach: 

  1. Unikatowa lokalizacja, widok na morze, tuż przy plaży.
  2. Doskonale zaprojektowane i duże tereny zielone na osiedlu. 
  3. Inwestycja będąca wzorem dla innych deweloperów.

CALACOSTA HOME IN THE SUN sprzedaje nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego.  Współpracujemy ze wszystkimi solidnymi deweloperami na wybrzeżu Costa Blanca, Costa del Sol, na Majorce. 

Oferujemy również nieruchomości z rynku wtórnego, ale tylko takie co do których jesteśmy w pełni przekonani, które nam się podobają i które sami byśmy kupili.  Zawsze musi być widok na morze, doskonała lokalizacja, coś co wyróżnia nieruchomość na tle innych ofert. 

 

Zapraszamy do współpracy 

Dodano: 3 kwietnia, 2018

Tagi: apartamenty Costa Blanca, dom w Hiszpanii, Hiszpania nieruchomości, Hiszpańskie nieruchomości, inwestycje w nieruchomosci, jak kupić mieszkanie w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Barcelona, Nieruchomości Malaga, Nieruchomości Marbella, nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości Walencja