CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

W prowincji Alicante obcokrajowcy najczęściej kupują nieruchomości

Ze wszystkich nieruchomości kupionych w prowincji Alicante w pierwszym kwartale 2019 roku ponad 40% zostało nabytych przez poszukujących słońca nabywców zagranicznych. Taka informacja pojawiła się wśród statystyk opublikowanych przez Izbą Notarialną w Hiszpanii. Tym samy Alicante i jego wybrzeże znane jako Costa Blanca jest najczęściej wybieranym przez obcokrajowców regionem w Hiszpanii.

Badanie pokazuje, że rejony odwiedzane najczęściej przez turystów są także wybierane jako miejsce zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Piękno śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii i śródziemnomorski styl życia przyciągają nowych nabywców z całej Europy.

W skali całego kraju nabywcy pochodzący spoza Hiszpanii kupują 12,2 % nieruchomości.

Na pierwszym miejscu lokuje się prowincja Alicante, zaraz za nią jest Teneryfa 34,4%, Malaga 28,2%, Baleary 27,4%.

Jak widać popularność Hiszpanii jako kraju zakupu nieruchomości na południu Europy nie maleje.

Tu znajdziesz oferty nieruchomości na wybrzeżu Costa Blanca.

Dodano: 19 września, 2019

Tagi: calacosta, Calacosta Home in Spain, nieruchomości Alicante, Nieruchomości Costa Blanca, nieruchomości Hiszpania, polacy nieruchomości Hiszpania, polak hiszpania, willa w Hiszpanii, willa walencja, zakup nieruchomości w Hiszpanii