CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Własna winnica w Hiszpanii

Winnice – zapotrzebowanie na ten rodzaj nieruchomości wzrasta

Coraz więcej nabywców decyduje się kupić dość zaskakujący rodzaj nieruchomości – mowa o winnicach. Zapotrzebowanie na winnice wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ coraz więcej kupujących, będących koneserami wina, marzy o posiadaniu własnych win. 

Własna winnica – odległa fantazja czy piękna rzeczywistość? 

Dla wielu pomysł kupienia winnicy w celu produkcji własnego wina to fantazja. Jednak coraz bardziej staje się on rzeczywistością. Świadczy o tym, chociażby rosnący w ostatnich latach popyt na nieruchomości z winnicami. 

Każdy, kto kupuje winnicę, ma swoje własne motywy. Dla hollywoodzkich celebrytów są modnym dodatkiem. Przykładami są supermodelka Kate Moss oraz aktor Brad Pitt, którzy posiadają hobbystycznie winnice. Dla niektórych jest to styl życia – cieszy ich widok pokrytych winoroślą stoków. Chińscy przemysłowcy inwestują w winiarnię, ponieważ kierują się względami ekonomicznymi. Jeszcze inni traktują winiarnie jako swoje hobby po ciężkich latach pracy, kochają pić wino, a hodowla winorośli sprawia im przyjemność. Niezależnie od przyczyny wiedza, gdzie kupić winnicę oraz jak nią kierować to zupełnie inna kwestia. 

Własna winnica – styl życia czy inwestycja? 

Większość właścicieli winnic ma zespół osób zajmujących się produkcją. Oni sami podchodzą do hodowli winorośli hobbystycznie, ciesząc się smakiem własnego, wyprodukowanego w swojej winnicy wina. Wiele nieruchomości to piękne, rustykalne posiadłości. Dla niektórych nabywców to styl życia, dla innych zaś inwestycja. 

Ten nietypowy rodzaj nieruchomości to duży krok, jednak w żadnym wypadku nie jest ani niemożliwy, ani niepraktyczny. Według Grzegorza Wojciechowskiego z CALACOSTA HOME IN SUN dobre wino to inwestycja na topie.

Posiadanie winnicy często jest spełnieniem marzeń o sielankowym życiu w ciepłym kraju.

CALACOSTA HOME IN THE SUN  pomoże Ci spełnić marzenie o winnicy w Hiszpanii bądź Portugalii.

 

Dodano: 2 lipca, 2018

Tagi: Agencja nieruchomości w Portugalii, nieruchomości Hiszpania, nieruchomości Portugalia, nieruchomości w Hiszpanii, winnice w Hiszpanii, winnice w Portugalii