CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Włochy – gdzie kupić nieruchomość

Stylowe, bardzo romantyczne oraz nasycone historią – Włochy pozostają jedną z naszych ulubionych lokalizacji, chociaż nigdy nie będzie to rynek masowy (ku uldze wielu Włochów). Polacy są zakochani w falistych krajobrazach Toskanii, tętniących życiem średniowiecznych miasteczkach na wzgórzach oraz wspaniałych pałacowych miastach i miejscowościach, będących jednocześnie beztroskimi oraz pełnymi namiętności. 

 

Dla kupujących nieruchomości atrakcyjny był zakup tanich nieruchomości kwalifikujących się do remontu: można nie tylko podziwiać piękno renesansu, ale również w nim żyć. Apetyt na renowację starych budynków zmalał podczas globalnego kryzysu, jednak w 2015 roku zainteresowanie włoskimi nieruchomościami ponownie odżyło.

Co więcej, obszary zyskały na znaczeniu – zwłaszcza w centralnej Toskanii, Umbrii oraz przy włoskich jeziorach. Zanotowano ogromne spadki cen o około 25 – 30%. W niektórych przypadkach było to nawet 50%. Włoskie domy można było kupić po naprawdę korzystnych cenach, zwłaszcza wykorzystując słaby kurs euro. W opracowania Eurostatu z 2014 roku odnotowano spadek o -2,9% wzrostu cen nieruchomości. W tym samym czasie średnia dla Unii Europejskiej wynosiła +1,1%, we Francji zaś -2%. 

Popularność miejsc wyznaczają między innymi połączenia. Szybkie podróże do Rzymu, Florencji, Pizy, Mediolanu, Turynu oraz Olbii na Sardynii sprawiły, że wokół lotnisk powstały obszary nieruchomości chętnie kupowanych przez podróżnych z zagranicy. Włochy to jednak doskonała infrastruktura kolejowa oraz sieć autostrad w całym kraju. To sprawia, że poruszania się po kraju jest stosunkowo proste i przyjemne. Wybór miejsca na zakup domu nie należy do łatwych, patrząc na zdjęcia wszystkich najpopularniejszych rejonów.

Dodano: 6 sierpnia, 2018

Tagi: Nieruchomości sprzedaż Toskania, nieruchomości we Włoszech, Stare domy w Toskanii, Toskania nieruchomości, Włochy nieruchomości, Zakup nieruchomości Włochy