CALACOSTA sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Luksusowe apartamenty, wille i domy: Costa del Sol, Marbella, Estepona. Budujemy wille i domy w Hiszpanii.
facebook

Blog

Szukaj na blogu

Wybrzeże Granady – Costa Tropical, rozwijająca się destynacja w Andaluzji

ALMUÑÉCAR – Hiszpania wciąż posiada odcinek wybrzeża, który jest stosunkowo mało znany większości turystów. W tym przypadku, nieznane nie oznacza niekochane. Wręcz przeciwnie. Costa Tropical jest bardzo lubiana wśród wszystkich, którzy znają wybrzeże andaluzyjskiej prowincji Granada. 

Ze wszystkich transakcji nieruchomości w Hiszpanii w pierwszej połowie 2022 roku, jedna piąta została dokonana przez obcokrajowców. Zainteresowanie tej grupy Hiszpanią znacznie wzrosło w pierwszej połowie 2022 roku, o 52,75% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Według platformy nieruchomości Idealista w okresie od stycznia do lipca zawarto 72 987 transakcji, w których prym wiedli Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Norwegowie i Irlandczycy. 

Obcokrajowcy kupują głównie na popularnych wybrzeżach, jak Costa del Sol i Baleary, stymulowani telepracą, klimatem, kryzysem energetycznym i niższymi cenami domów. Na Andaluzję przypada prawie 1 na 5 wszystkich zakupów nieruchomości w Hiszpanii; większość tych zakupów jest obecnie realizowana w prowincji Malaga.

W ostatnich latach wzrosło jednak zainteresowanie luksusowymi nieruchomościami na Costa Tropical. Jakie są powody, że to wybrzeże staje się coraz bardziej pożądaną lokalizacją? Wybrzeże oferuje dobry stosunek jakości do ceny, subtropikalny klimat i wyjątkowe położenie w pobliżu Malagi, Granady i Sierra Nevada.

Klimat podzwrotnikowy 

Po pierwsze, nazwa: Costa Tropical (Wybrzeże Tropikalne). Ten 73-kilometrowy pas wybrzeża zawdzięcza swoją nazwę panującemu tu podzwrotnikowemu mikroklimatowi. Z najcieplejszymi zimami na kontynencie europejskim, średnią roczną temperaturą 18 stopni w zimie, 28 stopni w lecie i 325 słonecznymi dniami. Wynika to częściowo z osłoniętego położenia na południe od Sierra Nevada – mroźny, przybrzeżny wiatr północny prawie nie dociera do Costa Tropical. W konsekwencji wybrzeże to jest rajem dla emigrantów z całej Europy oraz dla Hiszpanów szukających spokojnej kryjówki wśród autentycznych hiszpańskich miasteczek i wiosek.

Piękne wybrzeże Costa Tropical

Kolejnym powodem, dla którego wybrzeże jest tak uwielbiane przez wielu jako „ukryty klejnot” jest poszarpana linia brzegowa. Surowe klify skrywają osłonięte zatoczki z pięknymi plażami o czystej wodzie. Z wyjątkiem Parku Naturalnego Cabo de Gata, w bardziej na wschód wysuniętej prowincji Almería, nigdzie w Andaluzji nie można nurkować tak pięknie jak tutaj. Obszar ten jest również idealny dla innych sportów wodnych, takich jak windsurfing i nurkowanie.

Nienaruszone i autentyczne 

W przeciwieństwie do znacznie bardziej znanego Costa del Sol, wybrzeża prowincji Malaga, Costa Tropical jest stosunkowo dziewicze. Nie ma tu masowej turystyki i związanego z nią niepohamowanego sposobu budowania z wieloma wieżowcami i małą dbałością o estetykę. Ponadto rząd andaluzyjski zapewnia kontrolowany dalszy rozwój tego wybrzeża.

Rynek mieszkaniowy na Costa Tropical 

Fakt, że Costa Tropical jest tak dobrze strzeżoną tajemnicą, nie przeszkadza, że rynek mieszkaniowy w tym miejscu cieszy się mocno rosnącym zainteresowaniem. Nabywcy otrzymują tutaj również świetną wartość za swoje pieniądze w porównaniu do innych hiszpańskich regionów. Ze względu na górską orografię, większość domów ma zapierający dech w piersiach widok na morze i górski krajobraz za nim. Przede wszystkim znajdują się one w lub w pobliżu ładnych, wciąż bardzo autentycznych hiszpańskich miejscowości nadmorskich. Są to między innymi La Herradura, Almuñécar czy Salobreña i nigdy nie jest daleko od wybrzeża. Costa Tropical jest łatwo dostępna dzięki nowej autostradzie A7. Ponadto, autostradą A44 można w 40 minut dojechać do Granady i Malagi, a w 70 minut do Sierra Nevada. To pasmo górskie jest rajem dla wędrowców i rowerzystów górskich w lecie i narciarzy w zimie.

Ponieważ popyt na wysokiej jakości nieruchomości na Costa Tropical jest stosunkowo wysoki przy jednoczesnym braku nowych projektów, nowoczesnych apartamentów lub domów, jest mało prawdopodobne, aby ceny domów spadły w krótkim czasie.

Ponadto coraz więcej deweloperów przenosi swoją uwagę z Costa del Sol i prowincji Malaga na Costa Tropical, gdzie zaczynają oferować wysokiej jakości nowe projekty.

Zapraszamy do kontaktu, pomożemy Ci spełnić marzenie o nieruchomości w Hiszpanii.

Dodano: 17 listopada, 2022

Tagi: agnesinversiones, calacosta, dom w Hiszpanii, luksusowe nieruchomości Costa Blanca, Nieruchomości Costa del Sol, nieruchomości Hiszpania, Nieruchomości Marbella